17:02 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Didžiosios Britanijos karinis jūrų laivynas pranešė, kad pastebi šalia savo teritorinių vandenų daug rusų laivų. Rusija pabrėžia, kad visi palydėjimo atvejai baigiasi be incidentų

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Didžiosios Britanijos laivynas pranešė, kad pastarosiomis dienomis jis lydėjo ir stebėjo devynių Rusijos laivų judėjimą šalia šalies teritorinių vandenų, rašo RIA Novosti.

  Didžiosios Britanijos karinis jūrų laivynas ir oro pajėgos nuolat stebi Rusijos laivų ir orlaivių judėjimą netoli Britanijos. Rusijos kariuomenė nepažeidžia sienų, lieka tarptautiniuose vandenyse ir oro erdvėje. Visi palydėjimo atvejai baigiasi be incidentų, tai patvirtina ir britai bei pažymi rusų profesionalumą.

  "Karališkojo laivyno laivai pastebi reikšmingą Rusijos Federacijos buvimą šalia Didžiosios Britanijos vandenų. Per pastarąsias dvi savaites aštuoni Karališkojo laivyno laivai, vykdydami koordinuotą operaciją nuo Lamanšo sąsiaurio ir Keltų jūros iki vandenų, esančių netoli Škotijos vakarinės pakrantės, atidžiai stebėjo kiekvieną rusų judėjimą, nesvarbu, ar tai povandeninis laivas, naikintuvas, korvetė, patrulinis laivas, ar lydintys vilkikai bei tiekimo laivai, iškilę į paviršių", — sakoma laivyno pranešime.

  Visų pirma pranešama, kad fregata "HMS Northumberland" stebėjo Rusijos priešpovandeninių laivų "Viceadmirol Kulakov" judėjimą prie vakarinės Škotijos pakrantės, o trijų Didžiosios Britanijos laivyno laivų grupė palydėjo grupę Rusijos laivų Keltų jūroje. Pagalbą britams "suderintoje operacijoje" suteikė Prancūzijos karinis jūrų laivynas.

  Rugpjūtį britų laivai "Mersey" ir "Tyne" lydėjo Rusijos didįjį priešpovandeninį laivą "Viceadmirol Kulakov", kai jis plaukė per Šiaurės jūrą ir Lamanšo sąsiaurį. Be to, Didžiosios Britanijos ir NATO kariniai laivai lydėjo Rusijos karo laivų grupę Baltijos ir Šiaurės jūrose.

  Dar šia tema

  Londonas patvirtina: prieš Rusiją vyksta nešvarus karas
  Masinis skurdinimas bus išbandytas su britais
  Tegai:
  Rusija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos