11:03 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Mokslininkai taip pat padarė išvadą, kad kiekviena papildoma diena namuose su užsikrėtusiu asmeniu padidina viruso perdavimo riziką 10 procentų

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Mokslininkai nustatė, kad sergantys šeimos nariai yra dažniausias koronaviruso infekcijos šaltinis. Atitinkamas tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Science".

  Ekspertai iš Kinijos išanalizavo duomenis apie 1 178 pacientus ir 15 648 artimus ryšius Kinijos Hunano provincijoje, kad nustatytų dažniausiai pasitaikančius perdavimo kelius. Nustatyta, kad rizika užsikrėsti COVID-19 padidėjo priklausomai nuo socialinės sąveikos trukmės ir artumo.

  Mažiausiai žmonių užsikrėtė gydymo įstaigose, kur buvo laikomasi apsaugos priemonių, po to išsirikiavo viešojo transporto ir maitinimo įstaigos. Viruso perdavimo tikimybė žymiai padidėjo bendraujant su artima aplinka ir didžiausia — gyvenant su sergančiu šeimos nariu.

  Mokslininkai taip pat padarė išvadą, kad kiekviena papildoma diena namuose su užsikrėtusiu asmeniu padidina viruso perdavimo riziką 10 procentų.

  Kartu pažymima, kad tyrime buvo analizuojami duomenys apie infekciją skirtingose ​​vietose ir skirtingu kontaktų skaičiumi, tačiau uždaromis sąlygomis, kai vienos šeimos nariai buvo priversti praleisti daugiau laiko kartu dėl izoliacijos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Dar šia tema

  PSO sugriežtino kaukių dėvėjimo gaires
  To nebuvo 70 metų: Elžbieta II ir princas Filipas paskelbė apie savo Kalėdų planus
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos