01:08 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusią savaitę Jutos visuomenės saugumo departamentas dykumoje aptiko aukštą blizgančią metalinę konstrukciją. Po kelių dienų monolitas dingo

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. JAV pasirodė dar vienas paslaptingas monolitas, šįkart ant kalno Kalifornijoje, skelbia vietinis laikraštis "Atascadero News".

  Praėjusią savaitę Jutos visuomenės saugumo departamentas dykumoje aptiko aukštą blizgančią metalinę konstrukciją. Po kelių dienų monolitas dingo.

  Pasak vietos žemės administracijos biuro, "neteisėtai įrengtą statinį, vadinamą "monolitu", pašalino. Lapkričio pabaigoje pranešta, kad dar vienas paslaptingas monolitas pasirodė Rumunijos rytuose, Piatra Niamco miesto rajone, keli metrai nuo dakų Petrodavos tvirtovės griuvėsių. Vėliau Rumunijos žiniasklaida pranešė, kad monolitas staiga dingo.

  Kaip rašo "Atascadero News", panašus monolitas trečiadienį buvo atrastas Atasadero mieste esančio Pušo kalno viršūnėje. Šis obeliskas greičiausiai pagamintas iš nerūdijančio plieno ir yra trijų metrų aukščio ir beveik 46 centimetrų pločio. Leidinyje rašoma, kad Kalifornijos monolitas kiekviename kampe yra suvirintas kniedėmis, pritvirtinančiomis šonines plokštes, tikriausiai prie viduje esančio plieninio rėmo.

  Laikraščio vertinimais, jis sveria apie 90 kilogramų. Nėra žinoma, kaip objektas atsidūrė kalno viršūnėje, tačiau vietinis turistas pranešė, kad antradienį jame nebuvo monolito.

  Anksčiau žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad radinys Jutos dykumoje yra panašus į obeliską iš Stenlio Kubriko (Stanley Kubrick) filmo "2001: Kosminė odisėja", išskyrus tai, kad jis nėra juodas, o sidabrinis. Buvo manoma, kad kalbama apie meninį objektą.

  Dar šia tema

  Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas 
  Turkijoje rasti paslaptingos karalystės, išgyvenusios bronzinį Sičuano žlugimą, pėdsakai
  Tegai:
  radinys, JAV

  Svarbiausios temos