20:36 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Tuo pačiu ekspertai pabrėžia, kad medžiaginę kaukę galima dėvėti ne daugiau kaip 30 kartų, prieš kiekvieną dėvėjimo dieną ją išskalbus

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Ekspertai išvardijo ženklus, kada laikas išmesti daugkartinę kaukę, pranešė "Huffington Post".

  Asmeninės apsaugos priemonės tapo geru medicininių kaukių, kurios gali sukelti aplinkos užterštumą, pakaitalu. Tačiau dėl daugkartinio naudojimo medžiaginio gaminio veiksmingumas saugantis nuo koronaviruso infekcijos gali būti žymiai mažesnis.

  Leidinio kalbinti ekspertai pasakojo, kaip nustatyti, kad kaukė yra pasenusi ir laikas jos atsikratyti.

  Nusidėvėjusios guminės juostos yra svarbiausias signalas, kad laikas keisti apsaugines priemones. Dėl išsitempusių ir atsileidusių tvirtinimų apsauginis audinys tinkamai nepriglus prie veido, dėl to labai padidės infekcijos rizika.

  Nepatartina naudoti plyšusios ar su išsikišusiais siūlais kaukės. Per šias spragas virusas gali patekti į kūną.

  Specialistai taip pat rekomenduoja išmesti kaukę, jei joje yra dėmių net ir po plovimo. Nesvarbu, ar tai būtų išpilta kava, ar makiažas, atsikratykite pasenusios priemonės.

  Suplonėjęs audinys gali nesulaikyti viruso nuo patekimo į organizmą. Jei per kaukę galite užpūsti žvakę arba pamatyti šaltyje iškvėptus garus, tada ji yra susidėvėjusi. Tokia priemonė turėtų būti pakeista.

  Jei kaukę išskalbėte netinkamai arba pasiekėte 30 plovimų ribą, atėjo laikas jos atsikratyti. Ne visas apsaugines priemones galima įdėti į skalbimo mašiną. Jei instrukcijose sakoma, kad kaukę reikia skalbti rankomis, geriausia laikytis šios taisyklės. Medžiaginę kaukę galima dėvėti ne daugiau kaip 30 kartų, prieš kiekvieną dėvėjimo dieną ją išskalbus.

  COVID-19 pandemija išplito beveik visame pasaulyje. PSO duomenimis, šiuo virusu jau buvo užsikrėtę 64 milijonai žmonių, iš kurių beveik pusantro milijono mirė. Daugiausia infekcijos atvejų nustatyta JAV, Indijoje ir Brazilijoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  PSO sugriežtino kaukių dėvėjimo gaires
  Įvardyti dokumentai, įrodantys, kad darbuotojas yra pasveikęs nuo COVID-19
  Tegai:
  kaukės, koronavirusas

  Svarbiausios temos