21:36 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  "Amazon" planuoja parduoti technologijas, kurios padės įmonėms sužinoti, ar jų darbuotojai nešioja kaukes ir socialiai atsiriboja. Ne tik distancijos, bet ir asmeninių ribų šalininkai, nusiteikę prieš

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. "Amazon" nori parduoti technologijas, kurios padėtų nustatyti, ar laikotės socialinio atstumo gairių ir ar naudojatės asmeninėmis apsaugos priemonėmis, rašo BBC.

  Taip pat svarbu stebėti, kaip darbuotojai laikosi šių taisyklių darbo vietoje, ir stebėti, pavyzdžiui, parduotuvės klientus.

  Norint tai padaryti, reikia modifikuoti esamas vaizdo stebėjimo kameras ir naudoti jau sukurtas programas.

  Pavyzdžiui, nauja plėtra gali padėti suskaičiuoti eilėje esančių klientų skaičių, stebėti jų judėjimą, patikrinti eilės ilgį mažmeninėje parduotuvėje. Gamykloje ar kitoje darbo vietoje technologijos gali būti naudojamos "nedelsiant pranešti apie visas galimas problemas ar nesaugias situacijas".

  Didžiosios Britanijos profesinių sąjungų kongresas pažymi, kad būtina žinoti apie galimą neigiamą tokių pokyčių poveikį patiems darbuotojams. Visų pirma nereikėtų pamiršti apie darbuotojo teisę į privatumą ir teisę į asmens duomenų apsaugą.

  "Amazon" jus seka?

  Pelno nesiekianti pilietinių teisių ir privatumo organizacija "Big Brother Watch" mano, kad "Amazon" naudojasi socialiniu atstumu kaip pretekstu duomenims rinkti.

  "Amazon" jau susidūrė su patikrinimais dėl darbuotojų kontrolės savo sandėliuose.

  Remiantis Atvirų rinkų instituto ataskaita, dev.by įmonės darbuotojai yra nuolat kontroliuojami vadovybės, yra diskriminuojami ir rizikuoja būti atleisti dėl nežinomų priežasčių.

  "Amazon" darbo vietose taip pat įrengia stebėjimo kameras. Pasak bendrovės, tai daroma siekiant sumažinti vagysčių skaičių. Tyrėjai teigia, kad platus kamerų tinklas taip pat leidžia įmonės vadovybei "sekti kiekvieną darbuotojo žingsnį".

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  Dar šia tema

  Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
  PSO sugriežtino kaukių dėvėjimo gaires
  Tegai:
  koronavirusas, Amazon

  Svarbiausios temos