03:08 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad šiose pratybose dalyvavo daugiau kaip 100 tūkstančių personalo narių ir daugiau nei dešimt tūkstančių karinės ir specialiosios technikos ginklų vienetų

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Šiais metais prie Baltarusijos esančių valstybių teritorijoje įvyko daugiau nei 80 pagrindinių pratybų, nepaisant koronaviruso pandemijos COVID-19, sakė Ruslanas Kosyginas, Respublikos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vadovas. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Gretimų valstybių teritorijoje operatyvinių ir kovinių mokymų skaičius žymiai išaugo. Pastaraisiais metais jų padaugėjo iki 80–90 per metus. Mes kalbame apie dideles pratybas. O karių skaičius pastaraisiais metais per rengiamas pratybas — nuo 30 iki beveik 150 tūkstančių karių. Vien šiais metais, nepaisant COVID pandemijos, didžiausios pratybos buvo surengtos valstybių, esančių greta Baltarusijos Respublikos, teritorijoje. Jų surengta daugiau nei 80", — sakė Kosyginas.

  Šiose pratybose, pasak jo, dalyvavo daugiau kaip 100 tūkstančių personalo narių ir daugiau nei dešimt tūkstančių karinės ir specialiosios technikos ginklų vienetų.

  Kaip pabrėžė Kosyginas, šių metų bruožas buvo strateginių bombonešių naudojimo plėtra.

  "Mes kalbame apie strateginių bombonešių, skrendančių maršrutu per visą Europą ir į Ukrainos teritoriją, skrydį iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Su didele tikimybe — išspręsti kovinio naudojimo klausimus, susijusius su prieiga prie linijų, paleidžiant sparnuotąsias raketas", — sakė jis.

  Respublikos generalinio štabo vadovas taip pat teigė, kad vykdomas nacionalinių teisės aktų suvienodinimas, kuris supaprastina karių perėjimo per Europos šalių teritoriją — "vadinamojo karinio Šengeno" — procedūrą tuo atveju, jei būtų priimtas sprendimas sukurti kariuomenės grupes valstybių, esančių greta Baltarusijos, teritorijoje.

  Dar šia tema

  Pratybos Vakarų Baltarusijoje "atvedė į protą" išorines pajėgas, sakė Lukašenka
  Karo policija perspėjo Lietuvos vairuotojus apie NATO karines pratybas
  Tiesiog būkite kantrūs: nuolatinės pratybos Baltijos šalyse trukdo vietos gyventojams
  Tegai:
  pratybos, Baltarusija

  Svarbiausios temos