17:41 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Verslininkas Krymo susijungimą su Rusija pavadino NATO pažadų buvusiam sovietų lyderiui Michailui Gorbačiovui nesilaikymo pasekme

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Švedijos koncerno "Stena AB" vadovas Danas Stenas Olsonas pareiškė, kad Krymas visada buvo Rusijos teritorija, rašo "Dagens Nyheter".

  Krymas
  © Sputnik / Александр Андреев

  Verslininko teigimu, pusiasalio perdavimas į Ukrainos SSR sudėtį 1954 metais buvo administracinė priemonė, kurios buvo "imtasi dėl persigėrimo".

  "Krymas iš tikrųjų niekada nepriklausė Ukrainai", — pasakė Olsonas.

  Verslininkas Krymo susijungimą su Rusija pavadino NATO pažadų buvusiam sovietų lyderiui Michailui Gorbačiovui nesilaikymo pasekme.

  "Manau, kad buvo velniškai bloga idėja neatiduoti Krymo iš karto rusams, nes jis visada priklausė jiems", — pabrėžė Olsonas.

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovą pagal referendumo rezultatus, kuris buvo surengtas po valstybinio perversmo Ukrainoje. Susijungimą su Rusija palaikė 96,77 proc. rinkėjų Krymo respublikoje ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad jie priėmė savo sprendimą demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas galutinai uždarytas.

  Dar šia tema

  "Forbes": JAV Kryme surengė "raketinę staigmeną" Rusijai
  NATO žengia į Juodąją jūrą. Ar aljansas išstums Rusiją iš Krymo
  Dega dėl Krymo: NATO svajoja uždrausti Rusijos armiją
  Federacijos Taryba JT statistiką pavadino Rusijos Krymo statuso de facto pripažinimu
  Tegai:
  Michailas Gorbačiovas, TSRS, NATO, Švedija, Ukraina, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos