05:44 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Pakartotinis karantinas Lietuvoje buvo įvestas nuo lapkričio 7 dienos trims savaitėms. Valdžia jį jau pratęsė iki gruodžio 31 dienos

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Kaukė gatvėje reikalinga ten, kur yra daug žmonių, kitais atvejais jos dėvėti nederėtų, nes ji greitai sušlampa ir atvėsta, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų gydytoja Elena Belova.

  "Kodėl žmogus nešioja kaukę? Kad nebūtų tarp žmonių, nedėvinčių apsauginių priemonių. Kaukė — nėra elementas, kuris sušildo per šaltį. Svarbu suprasti, kad kai mes kvėpuojame ir kalbamės, iš tos kaukės pusės, kuri yra šalia į veidą susikaupia drėgmė. Nuo pat "instruktažo" apie teisingą kaukių nešiojimą pradžios mes atkreipėme dėmesį į tai, kad jei kaukė yra drėgna, ją reikia nuimti ir išmesti", — sakė Belova.

  Anot jos, kaukę reikia nešioti ten, kur yra žmonių.

  "Jei žmogus prikvėpavo, prikosėjo, pričiaudėjo į kaukę, susidaro lašai. Esant žemai temperatūrai, jie pradeda vėsti, o kartu su tuo ir žmogus, kam jam to reikia? Kaukę reikia nuimti", — sakė Belova, atsakydama į klausimą, ar kaukės dėvėjimas gatvėje gali sukelti peršalimą.

  Gydytoja patikslino, kad galima apsieiti ir be kaukės, jei žmogus patalpoje yra vienas.

  Pakartotinis karantinas Lietuvoje buvo įvestas nuo lapkričio 7 dienos trims savaitėms. Valdžia jį jau pratęsė iki gruodžio 31 dienos. Nemažai apribojimų palietė prekybą ir asmeninius žmonių kontaktus. Draudžiama bendrauti tarpusavyje daugiau nei dviem šeimoms ir (arba) namų ūkiams.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Dar šia tema

  LSMU vadovas papasakojo apie nuo COVID-19 mirusį 27-erių pacientą
  LSMU Kauno ligoninėje vėl didinamas COVID-19 lovų skaičius
  Į Lietuvą pristatyti šaldikliai, skirti vakcinai, kurios dar nėra
  Tegai:
  kaukės, koronavirusas, gydytojai, Rusija

  Svarbiausios temos