13:33 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Didžiosios Britanijos ministrai yra labai susirūpinę dėl galimos panikos tarp pirkėjų po situacijos su COVID-19, rašo žiniasklaida

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Didžiosios Britanijos prekybos centrai savaitgalį, remdamiesi ministrų patarimais, apsirūpina maistu, vaistais ir kitomis prekėmis galimo Britanijos pasitraukimo iš ES "be sandorio" fone. Apie tai praneša leidinys "Sunday Times".

  Šalyje baiminamasi, kad jei šalys nepasieks susitarimo, pirkėjai dėl panikos nuo lentynų nušluos visas prekes. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Sveikatos apsaugos ministerija perspėjo vaistų, medicininės įrangos ir vakcinų tiekėjus atsargas daryti šešioms savaitėms į priekį saugiuose objektuose Britanijoje.

  "Prieš savaitę įvyko pokalbis, kurio metu ministrai pasakė: pasiruoškite no-deal. Šį savaitgalį transliuojama žinia, kad sandorio nebus. Prekybos centrai ir ministrai yra labai susirūpinę dėl tarp pirkėjų kilusios panikos. Jie pamatė, kas nutiko esant COVID, kai žmonės pradėjo pirkti tualetinio popieriaus ritinius, ir jie žino, kaip greitai viskas gali nueiti ne pagal planą", — pasakė vieno didžiausių šalies prekybos centrų vyresnysis konsultantas.

  Pasak laikraščio pašnekovo, Didžiojoje Britanijoje tris mėnesius gali trūkti daržovių, tačiau problemų su mėsa ir vaisiais nebus.

  Vidurnaktį iš 2020 metų sausio 31 d. į vasario 1 d. Britanija pasitraukė iš ES. Pagal sausio 31 d. susitarimą su ES Britanija prarado atstovavimą ir balsavimo teises ES valdžios institucijose, tačiau tuo pačiu metu iki 2020 m. pabaigos išliko bendros ekonominės erdvės dalimi. Per šiuos 11 mėnesių Britanija ir ES turėjo susitarti dėl naujų prekybos ir bendradarbiavimo sąlygų.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Masas teigė, kad COVID-19 neigiamai paveiks "Brexit" derybas
  Pasiruošimas "Brexit": pritarta įstatymo "Dėl užsieniečių teisinės padėties" pataisoms
  JK ir ES sustabdo "Brexit" derybas dėl koronaviruso
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Brexit poveikis, Brexit

  Svarbiausios temos