18:55 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (264)

  Baltarusijos prezidentas yra įsitikinęs, kad šalis gali pati organizuoti COVID-19 vakcinos gamybą, tačiau yra ir kitų galimybių

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Baltarusija organizuos savo vakcinos nuo koronaviruso COVID-19 gamybą, jei Baltarusijos mokslininkų įdirbis bus "rimtas", pirmadienį sakė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  "Jei mūsų mokslininkų įdirbis bus rimtas, mes užsiimsime savo pačių vakcinos sukūrimu", — cituoja Lukašenką Sputnik Baltarusija.

  Tuo tarpu valstybės vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad šalis taip pat svarsto galimybę gaminti rusišką vakciną ir ją įsigyti asmenų, kurie priklauso rizikos grupei, skiepijimui. Pasak Lukašenkos, Minskui gali tekti eiti šiais trimis keliais.

  "Neatmetu galimybės, kad turėsime pasinaudoti visais trimis variantais. Turime nusipirkti vakciną, kad galėtume skubiai paskiepyti rizikos grupę, visų pirma tai yra gydytojai ir slaugytojai. Būtų neblogai organizuoti gamybą. Reikalas net ne tas, kad vėliau ją pardavinėsime, bet turime sukurti vakciną sau ir savo žmonėms", — aiškino prezidentas.

  Pasak jo, Rusija yra pasirengusi suteikti respublikai viską, ko reikia vakcinos gamybai.

  "Jei mes išmoksime patys gaminti, įgysime patirties, tai reiškia, kad turėsime gerų specialistų, mokslininkų, gerų gydytojų ir tokiu būdu vystysis sveikatos apsaugos sritis. Apskritai biotechnologija — tai puiki perspektyva", — sakė valstybės vadovas. Jis taip pat sakė, kad specialistai iš Vitebsko ir Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos mokslininkai pateikė pasiūlymus gaminti savo pačių vakciną.

  Lukašenka taip pat pareiškė, kad pasaulis kovoja dėl vakcinos prieš COVID-19 sukūrimo ir gamybos, ir pripažino, kad jį neramina "kova dėl pinigų". "Čia sukasi milijardai dolerių, ir visi pradėjo kovoti dėl šių pinigų, kartais nepaisydami atsakomybės už vakciną ir tuos žmones, kurie šiuo atveju ją testuoja", — pridūrė jis.

  Kaip pranešė Sputnik Baltarusija, visus nurodytus variantus planuojama aptarti gruodžio 17 dieną Valstybės vadovo lygiu, dalyvaujant suinteresuotoms šalims.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir nenustatyta ilgalaikio šalutinio poveikio.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (264)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kada Lietuvoje gali prasidėti skiepijimas nuo COVID-19 
  Kijevas pasidavė? Ukrainoje gali prasidėti Rusijos vakcinos "Sputnik V" gamyba
  Į Lietuvą pristatyti šaldikliai, skirti vakcinai, kurios dar nėra
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos