18:37 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)

  Tuo pat metu moteris paragino Briuselį ir Europos verslą visiškai atmesti bendravimą su oficialiuoju Minsku

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja paragino Europos Parlamento narius padėti panaikinti vizas į ES Baltarusijos piliečiams.

  "Aš raginu jus apsvarstyti galimybę panaikinti Šengeno ir nacionalinių vizų reikalavimus į ES atvykstantiems baltarusiams", — pasakė Tichanovskaja.

  Vaizdo ryšiu ji kalbėjo bendruose Europos Parlamento Vystymosi, Užsienio reikalų komitetų ir Žmogaus teisių pakomitečio posėdžiuose, kuriuose dalyvavo Baltarusijos opozicijos atstovai.

  Tichanovskaja paragino ir toliau palaikyti Baltarusijos opoziciją iš Europos Sąjungos pusės.

  "Principingai svarbu, kad visos ES narės bendradarbiautų su demokratinėmis jėgomis ir teiktų pagalbą tiesiogiai Baltarusijos žmonėms", — RIA Novosti cituoja Tichanovskajos žodžius.

  Be to, Baltarusijos opozicijos lyderė mano, kad Europos Sąjunga, įskaitant Europos verslą, turėtų visiškai atmesti sąveiką su dabartinėmis Baltarusijos valdžios institucijomis.

  "Turėtų būti nulinė tolerancija", — pažymėjo ji.

  Po rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, VRK duomenimis, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad Tichanovskaja laimėjo, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai. Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskaja yra jos figūrantė ir įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)
  Tegai:
  Baltarusija, ES, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos