03:03 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Spalio pabaigoje Tarptautinė kampanija už branduolinių ginklų panaikinimą (ICAN) paskelbė, kad 50 šalių ratifikavo BGNS ir ji įsigalios 2021 metų sausio 22 dieną

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. NATO pasisako prieš Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį, kuri turėtų įsigalioti 2021 metų sausio mėnesį, sakoma Šiaurės Atlanto aljanso pranešime. Apie tai paskelbė RIA Novosti.

  "<...> Tai neatspindi vis sudėtingesnės tarptautinio saugumo atmosferos ir prieštarauja dabartinei neplatinimo ir nusiginklavimo architektūrai", — sakoma dokumente.

  Spalio pabaigoje Tarptautinė kampanija už branduolinių ginklų panaikinimą (ICAN) paskelbė, kad 50 šalių ratifikavo BGNS ir ji įsigalios 2021 metų sausio 22 dieną. Rusija, kaip ir kiti "branduolinio klubo" nariai, nepasirašė dokumento.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova jį apibūdino kaip dirbtinį ir nepajėgų užtikrinti branduolinį nusiginklavimą. Diplomatė pabrėžė, kad Rusija nemato, kaip šis susitarimas gali praktiškai prisidėti prie nusiginklavimo proceso.

  Iš pradžių "branduoliniam klubui" priklausė Rusija, JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Kinija, vėliau prie jų prisijungė Indija, Izraelis, Pakistanas ir KLDR. Visi jie nepritarė BGNS.

  Tegai:
  Rusija, NATO

  Svarbiausios temos