12:34 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1185)

  Lukašenka tiki, kad antrą kartą COVID-19 jo nepaveiks, kadangi jis, pasak gydytojų, dar liepą be simptomų persirgo šia liga

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka tikisi, kad "užkratas" koronaviruso COVID-19 pavidalu jo nepaveiks antrą kartą.

  Lukašenka antradienį lankėsi Mogiliove, kur aplankė regioninę klinikinę ligoninę ir pasikalbėjo su jos darbuotojais. Vaizdo įrašo fragmentą paskelbė artimas prezidento spaudos tarnybai "Telegram" kanalas "Pul Pervogo".

  Visų pirma vienas iš ligoninės darbuotojų pažymėjo, kad Lukašenka, lankydamasis "raudonojoje zonoje" su užsikrėtusiais COVID-19, nėra pakankamai apsaugotas, ir pridūrė, kad gydytojai dėl jo nerimauja. 

  "Gal turite kokį nors specialų prevencijos metodą?" — paklausė jo.

  "Kaip neapsaugotas? Chalatas, sakiau, dezinfekuoju. Man atrodo, kad aš normaliai esu apsaugotas, turėdamas omenyje, kad aš kaimo žmogus, turiu tam tikrą imunitetą. Aš psichologiškai tikiu, kad esu normaliai apsaugotas, bet jei manote, kad darau neteisingai, manęs nekopijuokite. Ir nieko čia tokio nėra, žinai, lyg aš čia kažkoks didvyris. Ne. Aš vis dar tikiuosi, kad pasveikus po koronaviruso, šis užkratas manęs nepaveiks antrą kartą", — atsakė jis.

  Lukašenka liepą buvo pareiškęs, kad, pasak gydytojų, jis be simptomų, "ant kojų", persirgo koronavirusine infekcija.

  Pastarosiomis savaitėmis Lukašenka aplankė keletą ligoninių skirtinguose Baltarusijos regionuose, kur apsilankė palatose ir pasikalbėjo su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis, teiravosi apie jų savijautą ir medicininės priežiūros kokybę. Tuo metu jis nedėvėjo akinių ar skydelio, pastaruoju metu jis buvo be pirštinių, o kartais net be medicininės kaukės, kad tai netrukdytų jo kalbėjimui. Ligoninėse Lukašenka vilki baltą medicininį kostiumą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Pastaruoju metu Baltarusijoje pastebimai padidėjo nustatytų koronaviruso atvejų skaičius, palyginti su vasara ir pirmąja sergamumo banga.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1185)

  Dar šia tema

  "Nereikia įvežinėti infekcijos": Lukašenka nurodė neįleisti išvykusių baltarusių
  Lukašenka COVID-19 vadina politine ir ekonomine liga
  Baltarusijoje koronavirusas nustatytas naminiams šunims, katėms ir šeškams
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, COVID-19, Baltarusija

  Svarbiausios temos