23:43 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikos diplomatijos vadovas apkaltino Rusiją "sukėlus grėsmę Viduržemio jūros regiono stabilumui", taip pat "chaoso skleidimu" šio regiono šalyse

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. "Le Figaro" skaitytojai sureagavo į JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus išreikštus kaltinimus Rusijai konfliktų Viduržemio jūroje skatinimu.

  Anksčiau Amerikos diplomatas teigė, kad Maskva esą kelia grėsmę stabilumui regione, o Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas "bando perrašyti istoriją".

  "Tam tikru klaikiu sistemingumu amerikiečiai, norėdami mus išgąsdinti, ištraukia tą pačią anachronistinę "Rusijos pabaisos" grėsmę. Tuo tarpu patys amerikiečiai suteikia Europai karo žaidimų vietos vaidmenį", — rašė Dany L.

  "Kažkaip nepastebėjau, kad, aišku, Putinas sunaikino Iraką ir Libiją kaip vieningas valstybes, nužudė Sadamą Huseiną ir nudūrė Kadafį. Tai buvo Putinas, o ne JAV, pavertęs Afganistaną valstybe teroristų rankose. Štai kaip aš apverčiu istoriją aukštyn kojomis — visai kaip ir Pompėjas", — šaipėsi Aidetoi.

  "Amerikiečiai yra geri, o rusai ir kinai yra blogi. Jungtinės Valstijos gina laisvę, bet kažkodėl tai daro karu, embargu, ekonominėmis sankcijomis. Visa tai laukia tų šalių, kurios nepritaria JAV vadinamosioms taisyklėms, kurias jos įvedė vietoj tarptautinės teisės" , — pažymėjo Giacas.

  "Aš myliu Pompėją! Aš jo pasiilgsiu. Jam trūksta tik apvalios raudonos nosies. Su ja Pompėjas taptų puikiu tarptautinių santykių klounu", — pajuokavo Karakol51.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas spaudos konferencijoje Kroatijoje, pakomentavo Pompėjaus pareiškimą. Ministras pabrėžė, kad JAV politika Viduržemio jūroje nėra konstruktyvi, ir Vašingtonas be jokios priežasties bando "uždrausti" visoms regiono šalims bendradarbiauti su Maskva.

  Dar šia tema

  Lavrovas atsakė į kaltinimus dėl Maskvos kišimosi į kitų šalių reikalus
  Europos Sąjungos valstybių vadovai pratęsė sankcijas Rusijai
  Ekonomistai prognozuoja Rusijai "neregėtas sankcijas" valdant Baidenui
  Rusijos vyriausybė pratęsė maisto embargą iki 2021 metų pabaigos
  Tegai:
  istorija, JAV, Rusija, Maikas Pompėjas

  Svarbiausios temos