17:41 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kalbama apie 2021–2027 metų finansinį planą, jo apimtis siekia apie 1,1 trln. eurų, iš kurių po to bus skiriami ES kasmetiniai bendrieji biudžetai

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Pinigai iš ES biudžeto, pradedant nuo 2021 m., bus išduodami atsižvelgiant į ES šalių, į kurias nukreipiamos šios lėšos, Sąjungos teisės aktų laikymąsi, pareiškė Europos Parlamento vadovas Deividas Sasolis.

  Trečiadienį vykusioje EP plenarinėje sesijoje galiausiai buvo patvirtintas naujas septynerių metų Europos Sąjungos biudžetas, kurį dabar dar turi suderinti ES šalių Taryba. Tačiau anksčiau Sąjungos valstybės jau susitarė patvirtinti šį daugiametį biudžetą.

  Kalbama apie 2021–2027 metų finansinį planą, jo apimtis siekia 1,1 trln. eurų, iš kurių po to bus skiriami ES kasmetiniai bendrieji biudžetai. Pagrindinis lėšų jiems šaltinis yra įplaukos iš Sąjungos valstybių, o pinigų dalis po to sugrįžta į ES šalis, siekiant finansuoti tam tikrus projektus, pavyzdžiui, sveikatos apsaugos, energetikos, žemės ūkio, klimato, švietimo srityse, rašo RIA Novosti.

  "Pirmą kartą mūsų Sąjungos istorijoje mes padarėme taip, kad Europos biudžeto ištekliai būtų skiriami, atsižvelgiant į pagarbą teisinės valstybės principams ir demokratijai visoje Europoje", — sakoma pranešime.

  Anksčiau prieš šią naują taisyklę pasisakė Lenkija ir Vengrija, kurias Europos Komisija įtarė tam tikrų ES taisyklių nesilaikymu, o tai galėtų lemti biudžeto asignavimų praradimą. Jos vetavo finansinio plano projektą, tačiau po kelių savaičių derybų sutiko jį priimti.

  Tegai:
  biudžetas, Europos Parlamentas, ES

  Svarbiausios temos