17:46 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot JAV leidinio, balistinių raketų "Bulava" paleidimas pademonstravo, kad paleidimo iš Ochotsko jūros atveju, jos gali pasiekti didžiąją dalį JAV į vakarus nuo Misisipės, o iš Baltosios jūros — JAV teritoriją į rytus nuo šios upės

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Amerikiečių žurnalas "Popular Mechanics" įvertino keturių balistinių raketų "Bulava" paleidimą iš povandeninio laivo "Vladimir Monomach", bandymus pavadindamas "civilizacijos pabaigos fragmentu".

  Rusijos projekto 955 (šifras "Borej") branduolinis povandeninis laivas "Vladimir Monomach" gruodžio 12 dieną pirmą kartą paleido keturias raketas "Bulava" iš povandeninės padėties Ochotsko jūroje į Čižo poligoną Archangelsko srityje. Visi raketų koviniai blokai sėkmingai pasiekė poligoną.

  Leidinys pažymėjo, kad raketos praskrido beveik virš visą Rusijos teritoriją, "nuo vietos į šiaurę nuo Japonijos iki vietos netoli Suomijos".

  Straipsnyje taip pat patikslinama, kad iš Ochotsko jūros paleistos raketos "Bulava" gali pasiekti didžiąją dalį JAV į vakarus nuo Misisipės, o iš Baltosios jūros paleistos raketos gali pasiekti JAV teritoriją į rytus nuo šios upės.

  "Gerai, kad tai buvo tik bandymas", — parašė medžiagos autorius.

  Leidinyje taip pat teigiama, kad "Bulava" yra "apytiksliai ekvivalentiška" amerikiečių raketai "Trident D-5". Pabrėžiama, kad pusė iš 12 naujausių ginklų bandymų, atliktų 2003–2009 metais, nesibaigė sėkmingai, tačiau visi 10 bandymų nuo 2018 metų buvo sėkmingi.

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip Rusijos korvetė "Gremiaščij" numušė raketą Baltijos jūroje
  Politologas: "Bastion" sukurs NATO "mirtiną zoną" Kaliningrado srityje
  "Ji skraido": Rusijoje nufilmuotas sunkiosios raketos "Angara-A5" paleidimas
  Ekspertas įvardijo branduolinę sferą, kurioje Rusija pranoksta JAV
  Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai
  Tegai:
  balistinė raketa, ginklai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos