11:21 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Trečiadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad visi faktai rodo, jog Europos Sąjunga nėra pasirengusi normaliems santykiams su Maskva

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. ES negalės pasiekti stabilumo, kol ras tinkamą pusiausvyrą santykiuose su Rusija ir Turkija, savo tinklaraštyje rašė ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis, praneša RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad Europos integraciją padiktavo būtinybė pašalinti konfliktus tarp šalių, kurie "daugelį amžių charakterizavo Europos istoriją".

  "Nuo pat savo įkūrimo Osmanų ir Rusijos imperijos buvo šios lygties dalis. Ir šiandien vis dar aišku, kad Europos Sąjunga negalės pasiekti stabilumo kontingente, kol ras tinkamą pusiausvyrą santykiuose su Turkija ir Rusijos Federacija", — išreiškė savo nuomonę jis.

  Trečiadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad visi faktai rodo, jog Europos Sąjunga nėra pasirengusi normaliems santykiams su Maskva.

  Be to, ES dar kartą išplėtė ekonomines sankcijas "tam tikriems Rusijos ekonomikos sektoriams", taikomas dėl padėties Ukrainoje.

  Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi. Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, Rusija atsakė, pradėdama importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą tvirtino, kad nedalyvauja konflikte Ukrainoje ir nėra Minsko taikos susitarimų objektas.

  Dar šia tema

  Lietuva ir Lenkija sutarė skirti ypatingą dėmesį Baltarusijai 
  Tamsuoliškumas nepasiteisino: Zacharova pasisakė apie žiniasklaidos priespaudą Latvijoje
  Tegai:
  santykiai, Rusija, ES

  Svarbiausios temos