14:53 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)

  Pranešime teigiama, kad ES išgyvena bene didžiausią pasitikėjimo krizę savo istorijoje. Nepaisant dabartinės "Brexit" derybų būklės, JK pasitraukimas iš Sąjungos atrodo kaip neregėtas smūgis Briuselio įvaizdžiui

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Buvęs JAV prezidentas Barakas Obama "pažemino" Europos Sąjungą, nurodydamas bloko "neišsprendžiamus prieštaravimus" savo naujoje knygoje "Pažadėtoji žemė". Apie tai rašo "Express".

  Elektros perdavimo linijos
  © Sputnik / Александр Липовец

  ES išgyvena bene didžiausią pasitikėjimo krizę savo istorijoje. Nepaisant dabartinės "Brexit" derybų būklės, JK pasitraukimas iš Sąjungos atrodo kaip neregėtas smūgis Briuselio įvaizdžiui.

  Jei prie to dar pridėtume ES valstybių narių ginčą dėl ekonominio atsigavimo po COVID-19 epidemijos padarinių, bloko ateitis geriausiu atveju atrodytų niūri.

  Atsižvelgiant į tai, Barakas Obama, "vis dar vienas įtakingiausių balsų didelėje politikoje", atrodo, nudūrė ES savo "žudikišku vertinimu", sakoma straipsnyje.

  Buvęs JAV prezidentas rašo, kad Graikijos skolų krizė po 2008 metų finansų katastrofos "atskleidė neišspręstą įtampą dešimties metų Europos kelio gilesnės integracijos link".

  "Tada supratau, kad Graikijos skolų krizė yra tokia pat geopolitinė problema, kaip ir pasaulio finansų klausimas", — sakė Obama.

  Dar blogiau, kad Atėnų politikai neturėjo išeities iš šios padėties, nes narystė euro zonoje nesuteikė šaliai reikiamo pinigų politikos lankstumo, sakoma straipsnyje.

  Obama savo prisiminimuose užsimena, kad finansinės pagalbos Graikijai pasekmės Prancūzijai ir Vokietijai buvo didžiulės.

  Patikimumas euro zonoje sumažėjo, o randai matomi ir šiandien — ypač dėl pastarųjų ES valstybių narių ginčų dėl fondo, susijusio su COVID-19 krize, sakoma straipsnyje.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)

  Dar šia tema

  Dobrovolska paprašė ES apsaugoti Sausio 13-osios bylos teisėjus nuo RF nuosprendžio
  Europos Sąjunga paragino ieškoti pusiausvyros santykiuose su Rusija
  Tegai:
  ES, Barakas Obama

  Svarbiausios temos