13:02 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1105)

  Pasak organizacijos atstovės Rusijoje, pandemiją bus galima pristabdyti kitais metais, tačiau ji mano, kad pasaulis infekcijos greitai neatsikratys

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijoje Melita Vujnovič suabejojo ​​koronaviruso išnykimu 2021 metais. Ji tai pasakė interviu Nailjos Asker-zadės (Nailya Asker-zade) filmui "Pavojingas virusas. Pirmieji metai" televizijos "Rossija 1" kanale, praneša TASS.

  Vujnovič išreiškė viltį, kad pandemiją bus galima sustabdyti kitais metais, tačiau ji mano, kad pasaulis infekcijos greitai neatsikratys.

  "Kas yra pandemija — tai reiškia, kad tuo pačiu metu serga daugybė žmonių visame pasaulyje. Bet virusas liks pas mus. Bijau, kad taip greitai "koronos" neatsikratysime", — sakė ji.

  Pasak jos, šiuo metu kuriamos vakcinos nepraras savo efektyvumo koronavirusinės infekcijos mutacijoms. Ji pridūrė, kad viruso mutacija yra normali.

  "Labai svarbu suprasti, kad ne kiekvienas viruso genomo pokytis reiškia jo elgesio pasikeitimą", — pabrėžė Vujnovič.

  Gruodžio 15 dieną ji papasakojo apie žemo mirštamumo Rusijoje reiškinį. Ji pažymėjo, kad Rusija užima ketvirtąją vietą pasaulyje pagal nustatytų infekcijos atvejų skaičių, tačiau dėl gerų sveikatos priežiūros sistemos rodiklių pastebimas gana žemas mirštamumas. Panaši situacija ir Vokietijoje bei kai kuriose kitose šalyse.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1105)

  Dar šia tema

  Lietuvoje bus sumažintas traukinių skaičius dėl griežtesnio karantino
  PSO tiria duomenis apie naują koronaviruso padermę JK
  Tegai:
  Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos