05:31 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, Džo Baideno teigimu, Maskva yra JAV "pagrindinė grėsmė saugumui ir aljansams", o Pekinas yra "pagrindinis konkurentas"

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas sakė, kad Rusija yra Amerikos priešų sąraše. Jis tai pasakė per Marko Levino radijo laidą, praneša RIA Novosti.

  "Visą laiką manęs klausia, kas yra mūsų priešas, ir atsakymas yra toks: yra daug norinčių pakenkti mūsų gyvenimo būdui, mūsų respublikai ir pagrindiniams demokratijos principams. Rusija tikrai yra šiame sąraše ", — sakė jis.

  Kartu Pompėjas mano, jog Kinija yra didesnė, "egzistencinė" grėsmė JAV.

  Agentūra pažymi, kad paprastai Amerikos valdininkai Rusiją vadina priešo dalimi, o ne prieše.

  Rinkimų kampanijos metu demokratas Džo Baidenas, laimėjęs kovą dėl JAV prezidento posto, išdėstė savo poziciją Rusijos ir Kinijos atžvilgiu.

  Pasak jo, Maskva yra JAV "pagrindinė grėsmė saugumui ir aljansams", o Pekinas yra "pagrindinis konkurentas".

  "Priklausomai nuo to, kaip mes užmegsime santykius, paaiškės, ar esame konkurentai, ar atsidursime rimtesnėje konfrontacijoje, susijusioje su jėga", — sakė jis.

  Prieš tai Amerikos politikai ne kartą Rusiją vadino grėsme. Rugsėjo 17 dieną Pentagono vadovas Markas Esperis Rusiją ir Kiniją pavadino pagrindinėmis strateginėmis JAV konkurentėmis. Pasak jo, abi valstybės modernizuoja savo ginkluotąsias pajėgas, taip pat plečia savo galimybes kosmose ir virtualioje erdvėje.

  Dar šia tema

  "The National Interest" įvardijo "seną" Rusijos ginklą, galintį "sunaikinti pasaulį"
  Ekspertė įvertino Rusijos ir Amerikos santykių perspektyvas vadovaujant Baidenui
  Tegai:
  Rusija, JAV

  Svarbiausios temos