09:58 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1480)

  Organizacijos atstovė Rusijoje pažymėjo, kad sprendimas dėl oro eismo ar režimo prie šalies sienų priimamas individualiai

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šalims išanalizuoti naują koronaviruso mutaciją ir plitimo riziką bei, remiantis tuo, priimti sprendimą dėl oro eismo, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijoje.

  "Pasaulio sveikatos organizacija šiuo metu nerekomendavo jokių terminų ar kažko kito [dėl sienų darbo ir oro eismo — Sputnik], tačiau rekomendavo atlikti importo rizikos analizę ir, remiantis tuo, priimti savo individualų, nacionalinį sprendimą", — sakė ji televizijos "Rossija 24" eteryje.

  Ji pažymėjo, kad sprendimas dėl oro eismo ar režimo prie šalies sienų priimamas individualiai.

  Gruodžio 19 dieną JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso tipas plinta sparčiau ir reikalauja dar didesnio gyventojų atsargumo. Nors naujoji viruso padermė, preliminariais vertinimais, gali būti 70 proc. užkrečiamesnė nei įprastoji, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirštamumo ar ligos eigos prasme.

  Pietų Afrikos sveikatos apsaugos ministerija šią savaitę taip pat pranešė, kad genetikai nustatė naują šalies koronaviruso mutaciją, pavadintą 501.V2.

  Olandija ir Belgija jau laikinai uždraudė susisiekimą lėktuvu su Didžiąja Britanija, o galimybę nedelsiant įvesti tokį draudimą rimtai svarsto Italija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir nemažai kitų Europos šalių.

  Be daugelio Europos šalių, Turkija, Izraelis ir Saudo Arabija jau nustojo priimti skrydžius iš JK ir nusprendė savaitei uždaryti įvažiavimą į šalį per sausumos sieną ir tam pačiam laikotarpiui sustabdyti visus tarptautinius skrydžius.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1480)

  Dar šia tema

  Apie 20 šalių nutraukė susisiekimą su Didžiąja Britanija dėl koronaviruso mutacijos
  Čaplinskas papasakojo apie mutavusio viruso iš JK ypatybes
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas

  Svarbiausios temos