14:34 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Putino, toks požiūris į partnerystę šiandien gali būti geras, įtikinamas mokslo jėgų, technologijų, investicijų sujungimo pavyzdys siekiant bendro tikslo — apsaugoti gyvybę

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Gamalėjaus centras, "AstraZeneca", Rusijos tiesioginių investicijų fondas ir bendrovė "R-Pharm" priėmė bendradarbiavimo memorandumą kovoje su koronavirusu, praneša RIA Novosti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vaizdo konferencijos metu pasveikino pasirašius dokumentus.

  "Esu visiškai įsitikinęs, kad toks požiūris į partnerystę šiandien gali būti geras, įtikinamas pavyzdys, kaip derinti mokslo jėgas, technologijas, investicijas bendram tikslui..." — sakė Rusijos vadovas.

  Anksčiau Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas pranešė, kad artimiausiu metu bus pradėti bendri vakcinų nuo koronaviruso — Rusijos "Sputnik V" ir "AstraZeneca" — bandymai.

  Vakcinos AZD1222 (sukurtos "AstraZeneca" bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu) ir "Sputnik V" yra pagrįstos adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio pavidalo baltymas. Tuo pačiu metu patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.

  Gruodžio 11 dieną "AstraZeneca" priėmė vakcinos "Sputnik V" kūrėjų pasiūlymą dėl preparatų derinio.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

  Dar šia tema

  Vakcinų gamintojai JAV atleisti nuo ieškinių dėl šalutinio poveikio
  "Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
  Kazachstane pradėta vakcinos "Sputnik V" gamyba
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, vakcina, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos