09:56 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (559)

  Kartu su Tichanovskaja šioje byloje kaltinama Marija Kolesnikova, Pavelas Latuška, Maksimas Znakas ir kiti Koordinacinės tarybos nariai

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąsias bylas prieš opozicijos Koordinacinės tarybos narius, savo "Telegram" pranešė prokuratūros spaudos tarnyba.

  Svetlana Tichanovskaja, Marija Kolesnikova, Maksimas Znakas, Pavelas Latuška, Olga Kovalkova, Sergejus Dylevskis ir "kiti asmenys" įtariami "sukūrę ir vadovavę ekstremistinei grupuotei, finansavę jos veiklą, kad antikonstituciniu būdu užgrobtų valstybės valdžią".

  Kalbama apie nusikaltimų, numatytų 361 straipsnio pirmojoje dalyje ("Ekstremistinių darinių kūrimas"), 361 straipsnio trečiojoje dalyje ("Raginimai imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti nacionaliniam saugumui") ir 357 straipsnio pirmojoje dalyje  ("Sąmokslas užgrobti valstybės valdžią nekonstitucinėmis priemonėmis").

  Rugpjūčio pradžioje Baltarusijoje vyko valstybės vadovo rinkimai. Aleksandras Lukašenka, oficialias valstybės CRK skaičiavimais, juos laimėjo šeštą kartą: komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų, aplenkdamas Svetlaną Tichanovskają.

  Respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsiasi iki šiol, didžiausios — sekmadieniais.

  Tichanovskajos, kurią opozicija laiko išrinktąja lydere, iniciatyva šalyje buvo sukurta opozicijos Koordinacinė taryba. Jos atstovai reikalauja paskirti naujus rinkimus ir derybas.

  Anksčiau Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą dėl raginimų perimti valdžią. Dauguma Koordinacinės tarybos prezidiumo narių yra areštuoti arba yra užsienyje, tarp jų ir pati Tichanovskaja (ji iškart po rinkimų išvyko į Lietuvą).

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (559)

  Dar šia tema

  Seimas palengvino verslininkų iš Baltarusijos persikėlimą į Lietuvą
  Tiсhanovskaja papriekaištavo ES už per ilgą sankcijų Minskui priėmimą
  ES priėmė trečiąjį Baltarusijos sankcijų paketą
  "Kieno Krymas?": Ukraina paskelbė Tichanovskajai ultimatumą
  Tegai:
  Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos