09:44 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1160)

  Tuo pačiu ekspertai ragina kuo greičiau pradėti pacientų, sergančių COVID-19, genetinius tyrimus, siekiant nustatyti didelės rizikos grupes

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Mokslininkai nustatė veiksnį, kuris kelis kartus padidina sunkios COVID-19 formos riziką. Atitinkamas tyrimas buvo paskelbtas "bioRxiv" portale.

  Pažymima, kad dauguma europiečių, Azijos gyventojų ir amerikiečių iš neandertaliečių gavo didelį genų kiekį — nuo 1,8 % iki 2,6 % DNR. Kai kurie iš jų gali sukelti lengvą tam tikrų ligų eigą, o kiti — sunkią.

  Kadangi mokslininkai žinojo, kad neandertaliečių DPP4 versija palengvino koronaviruso tipo, sukeliančio Artimųjų Rytų respiracinį sindromą, patekimą į žmogaus ląsteles, ekspertai išanalizavo šio baltymo poveikį naujam koronavirusui.

  Išanalizavę duomenis apie 7 885 pacientus, hospitalizuotus su sunkia COVID-19, mokslininkai nustatė, kad DPP4 neandertaliečių versija juose aptikta dažniau nei kontrolinėje grupėje. Be to, jei pacientas turėjo vieną šio varianto kopiją, komplikacijų rizika padvigubėjo, ir jei abi DPP4 kopijos buvo neandertaliečių, rizika išaugo keturis kartus.

  Šiuo atžvilgiu ekspertai ragina kuo greičiau pradėti pacientų, sergančių COVID-19, genetinius tyrimus, siekiant nustatyti didelės rizikos grupes.

  SARS-CoV-2 mutacija

  Gruodžio 19 dieną JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba (NERVTAG) patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso tipas plinta sparčiau ir reikalauja dar didesnio gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, preliminariais vertinimais, gali būti 70 proc. užkrečiamesnis nei įprastas, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirštamumo ar sergamumo prasme.

  Pietų Afrikos sveikatos apsaugos ministerija šią savaitę taip pat pranešė, kad genetikai nustatė naują šalies koronaviruso mutaciją, pavadintą 501.V2.

  Olandija ir Belgija jau laikinai uždraudė susisiekimą lėktuvu su Didžiąja Britanija, o galimybę nedelsiant įvesti tokį draudimą rimtai svarsto Italija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir nemažai kitų Europos šalių.

  Be daugelio Europos šalių, Turkija, Izraelis ir Saudo Arabija jau nustojo priimti skrydžius iš JK ir nusprendė savaitei uždaryti įvažiavimą į šalį per sausumos sieną ir tam pačiam laikotarpiui sustabdyti visus tarptautinius skrydžius.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1160)

  Dar šia tema

  Apie 20 šalių nutraukė susisiekimą su Didžiąja Britanija dėl koronaviruso mutacijos
  PSO rekomenduoja šalims įvertinti naujos koronaviruso padermės plitimo riziką
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos