14:16 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1091)

  Jo teigimu, skirtingose ​​šalyse jau registruotos vakcinos gali būti veiksmingos nuo naujos koronaviruso padermės. Bet net jei viruso genomo pokyčiai yra tokie reikšmingi, kad vakcinos nėra pakankamai veiksmingos, jas galima pakoreguoti per trumpą laiką

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Vargu ar JK nustatyta COVID-19 mutacija reikšmingai pakeis viruso savybes, o apie vakcinų veiksmingumą prieš naują atmainą dar per anksti kalbėti, tačiau net jei vakcinos pasirodys neveiksmingos, naudojant esamas technologijas jas galima greitai modifikuoti, sako imunologas, klinikos "Hadassah Ar Ha-Tsofim" profesorius Jakovas Berkunas, praneša RIA Novosti.'

  "Kol kas nėra pakankamai mokslinės informacijos. Viskas, ką girdime, yra iš žiniasklaidos. Iki šiol ne kartą buvo sakoma, kad virusas mutuoja, tai yra natūralus procesas. Kyla klausimas, kiek šie genomo pokyčiai yra rimti. Jie vyksta absoliučiai nuolat. Jei atvirai, atsižvelgiant į visus šiuos gandus, nemanau, kad tai yra reikšminga. Mes gyvenome su šiuo virusu beveik metus, tikriausiai buvo tūkstantis mutacijų, ir iki šiol jos viruso reikšmingai nepakeitė", — sakė jis.

  Gydytojo teigimu, skirtingose ​​šalyse jau registruotos vakcinacijos gali būti veiksmingos nuo naujos koronaviruso padermės. Bet net jei viruso genomo pokyčiai yra tokie reikšmingi, kad vakcinos nėra pakankamai veiksmingos, jas galima užbaigti per trumpą laiką.

  "Net jei yra reikšmingų pokyčių, darančių įtaką vakcinos veiksmingumui, manau, kad šiandienos pagrindinės technologijos — tiek "Pfizer", tiek "Moderna" — leidžia lygiai taip pat greitai pakeisti ir pačią vakciną. Bet manau, kad dar anksti apie tai kalbėti. Neišsigąskite. Man atrodo, kad tai dar vienas gandas ir ne per reikšmingiausias pokytis", — apibendrino agentūros pašnekovas.

  Anksčiau JK buvo atrasta nauja SARS-CoV-2 koronaviruso mutacija. Šeštadienį Didžiosios Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso padermė plinta greičiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo.

  Atsižvelgdamos į šią naujieną, kelių šalių valdžios institucijos paskelbė sustabdžiusios skrydžius su JK.

  Pirmadienį PSO teigė dar neturinti įrodymų, kad nauja koronaviruso mutacija padidintų ligos sunkumą.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1091)

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė daugiau nei 50 žmonių
  Nauja koronaviruso padermė JK. Iš kur ji atsirado, kuo pavojinga
  Tegai:
  mokslininkas, koronavirusas

  Svarbiausios temos