22:40 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Politologo teigimu, "Normandijos formatas" esą niekur nenuvedė, o Vokietija ir Prancūzija ne kartą užėmė dviprasmišką poziciją derybose dėl Ukrainos, todėl Ukraina turi turėti savo puolimo strategiją

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Kijevo valdžia turėtų parengti Krymo ir Donbaso karinio "išlaisvinimo" strategiją — su tokiu šūkiu kreipėsi Ukrainos politologas, socialinės ekonomikos daktaras Zinovijus Svereda televizijos kanalo "Priamoj" eteryje.

  Balistinės raketos Topol-M paleidimas Rusijoje
  © Sputnik / Министерство обороны РФ

  Anot jo, "Normandijos formatas" esą niekur nenuvedė, o Vokietija ir Prancūzija ne kartą užėmė dviprasmišką poziciją derybose, todėl į dialogą dėl Ukrainos reikia įtraukti JAV ir Didžiąją Britaniją.

  "Be to, norime to ar ne, Ukraina turi turėti savo puolimo strategiją. Turime pereiti, nutolti nuo gynybos ir žiūrėjimo į savo partnerių akis strategijos", — mano Svereda. Tarp konkrečių priemonių jis siūlo susprogdinti Kerčės tiltą ir surengti "naują Perl Harborą" Rusijos laivynui.

  "Reali gynyba — tai patriotinis sąmoningumas, žmonių nenoras pasiduoti bet kokiomis sąlygomis, savo kariuomenės atkūrimas ir net savo kosmoso pajėgų kūrimas", — pareiškė politologas.

  Jo nuomone, tokiu būdu Ukraina galės lygintis su pažengusiomis šalimis savo interesų apsaugos klausimu, ir tada Britanija ir JAV žiūrės į ją kaip į partnerę.

  Tai ne pirmasis ambicingas Ukrainos ekspertų ir karių pareiškimas. Pavyzdžiui, buvęs Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas tvirtino, kad komplekso "Neptūn" sparnuotosios raketos R-360 esą per kelias minutes gali sunaikinti Rusijos laivus Juodojoje ir Azovo jūrose, taip pat Krymo tiltą. Karo ekspertas Michailas Žirochovas taip pat pareiškė, kad "Neptūn" "gali pasiekti" Rusijos laivus Novorosijske. Tas pats Svereda anksčiau siūlė parduoti žemes rytinėje šalies sienoje Amerikos įmonėms — apsaugai nuo Rusijos "agresijos".

  Karo eksperto Jurijaus Knutovo teigimu, įvykus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atakai į Krymą, Rusijos kariuomenė atsakys smūgiu ne tik tiems, kas šturmuos pusiasalį, bet smogs ir į priešo bazes bei štabus.

  Dar šia tema

  NATO žengia į Juodąją jūrą. Ar aljansas išstums Rusiją iš Krymo
  Vakarai — ukrainiečiams: kariaukite su Rusija iki paskutinio "laboratorinio triušio"
  Švedijos verslininkas pareiškė, kad Krymas "niekada nepriklausė Ukrainai"
  "Puikus ėjimas!": Rusija rado kaip suvaldyti NATO eskadrinius minininkus Juodojoje jūroje
  Tegai:
  Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos