13:36 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Rekomenduojama toliau laikytis visų sveikatos apsaugos ir socialinių priemonių, įskaitant tyrimus ir stebėjimą, po kurių seka izoliacija ir karantinas, taip pat asmeninių apsaugos priemonių, tokių kaip rankų higiena, fizinis atstumas ir kaukės dėvėjimas

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja visoms šalims, jei įmanoma, padidinti SARS-CoV-2 virusų sekos nustatymą ir pranešti apie susirūpinimą keliančių mutacijų aptikimą, RIA Novosti sakė PSO atstovė Rusijos Federacijoje Melita Vujnovič.

  "PSO ragina visas šalis, jei įmanoma, padidinti SARS-CoV-2 virusų sekos nustatymą ir dalytis sekos duomenimis tarptautiniu mastu, visų pirma pranešti apie tų pačių susirūpinimą keliančių mutacijų atradimą", — sakė ji.

  Rekomenduojama toliau laikytis visų sveikatos apsaugos ir socialinių priemonių, įskaitant tyrimus ir stebėjimą, po kurių seka izoliacija ir karantinas, taip pat asmeninių apsaugos priemonių, tokių kaip rankų higiena, fizinis atstumas ir kaukės dėvėjimas, pažymėjo ji.

  Sunkvežimis
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Anksčiau JK buvo atrasta nauja SARS-CoV-2 koronaviruso mutacija. Šeštadienį Didžiosios Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso padermė plinta greičiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo.

  Atsižvelgdamos į šias naujienas, kelių šalių valdžios institucijos paskelbė sustabdžiusios susisiekimą transportu su JK. Pirmadienį PSO teigė dar neturinti įrodymų, kad nauja koronaviruso mutacija padidintų ligos sunkumą.

  Mutavęs virusas yra 70 % užkrečiamesnis ir plinta greičiau nei pirminis, tačiau mokslininkai nerado įrodymų, kad jis sukeltų didesnį mirštamumą ar sunkesnę ligos eigą. Pasak JK sveikatos apsaugos ministro Matt'o Hancock'o, Didžiojoje Britanijoje platinama vakcina nuo COVID-19 yra veiksminga ir prieš naujo tipo koronavirusą.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Dar šia tema

  Nauja koronaviruso padermė JK. Iš kur ji atsirado, kuo pavojinga
  Lietuva ir Lenkija aptarė tranzitą blogėjant COVID-19 padėčiai
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas

  Svarbiausios temos