14:12 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (219)

  Kovos su COVID-19 klausimais buvo užmegztas ryšys tarp Rusijos ir Austrijos sveikatos apsaugos ministerijų

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Austrijoje Dmitrijus Liubinskis RIA Novosti pasakojo apie didelį Austrijos verslo atstovų susidomėjimą Rusijos vakcinomis nuo koronaviruso, dėmesį atkreipia ir Vienoje įsikūrusios JT tarptautinės agentūros.

  Praeiviai
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau Austrijos leidinys "Heute" rašė, kad Austrijoje, kur vakcinacija nuo COVID-19 "Pfizer" / "BioNTech" bus pradėta tik gruodžio 27 dieną, "žmonės jau yra skiepijami Rusijos "Sputnik V" vakcina "specialiose klinikose", susijusiose su Rusijos diplomatine atstovybe". Pažymėta, kad "skiepijami Vienoje įsikūrusių tarptautinių organizacijų — JT, ESBO ir TATENA — darbuotojai".

  Rusijos ambasada paneigė šiuos pranešimus, teigdama, kad neturi nei "Sputnik V" vakcinos, nei specialių "gydymo įstaigų" savo žinioje. Ambasada patikslino, kad tokios paslaugos iš esmės nėra susijusios su diplomatinių atstovybių veikla.

  "Taip pat galiu pastebėti didelį Austrijos verslo bendruomenės, įskaitant medicinos pramonę, atstovų susidomėjimą Rusijos vakcinomis. Mes taip pat žinome, kad šiai temai dėmesį skiria JT tarptautinės agentūros, įsikūrusios Vienoje", — sakė Liubinskis.

  Jis pažymėjo, kad kovos su COVID-19 klausimais buvo užmegztas ryšys tarp Rusijos ir Austrijos sveikatos apsaugos ministerijų: gruodžio 1 dieną ministrų lygiu vyko telefoninis pokalbis. Ambasadorius pridūrė, kad Maskva tikisi "efektyvaus bendradarbiavimo su Austrijos partneriais".

  Nuo gruodžio 27 dienos Austrijoje prasidės vakcinacija nuo COVID-19. Austrijos sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad vakcina "Moderna" bus išleista į ES rinką iki sausio 6 dienos, o "AstraZeneca" — iki vasario.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (219)

  Dar šia tema

  Seimas patvirtino nulinį PVM vakcinoms ir testams
  Estija pakvietė Lietuvą prisijungti prie vakcinacijos paso kūrimo
  Lietuva įsigis papildomų vakcinos dozių nuo koronaviruso
  Tegai:
  vakcina, Austrija, Rusija, COVID-19

  Svarbiausios temos