02:46 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugelis vairuotojų skundžiasi, kad negali praleisti švenčių su šeima. Kai kurie pareiškė, kad jiems teko sumokėti už koronaviruso tyrimo atlikimą

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Tūkstančiai tolimųjų reisų vairuotojų, kurių dauguma atvažiavo iš Europos, rizikuoja Kalėdas praleisti "spąstuose" Britanijos Kento grafystėje, rašo britų laikraštis "Daily Mail".

  Daugybė vairuotojų į Britaniją atvyko iš Rytų Europos.

  Vienas tolimųjų reisų vairuotojas iš Lenkijos papasakojo, kad jam teko paskambinti nėščiai žmonai ir dukroms ir pranešti, kad vargu ar jis grįš namo per Kalėdas, o vietoj to praleis laiką savo automobilyje, kuris užstrigo A20 kelyje, Doveryje.

  "Tai yra siaubinga situacija, ir to neturėjo būti, manau, kad Prancūzija bando pamankštinti raumenis prieš "Brexit", — pasakė vairuotojas.

  Очередь грузовиков на въезд в порт Дувр, 24 декабря 2020 года
  © REUTERS / MATTHEW CHILDS
  Sunkvežimių eilė laukia įvažiavimo į Doverio uostą, 2020 metų gruodžio 24 d.

  Pasak sunkvežimio vairuotojo, jo dukros ir žmona buvo labai nusiminusios. Net jei rytoj jis sės į keltą į Prancūziją, kelionė vis tiek būtų ilga.

  "Stebuklų pasitaiko, ypač šiuo metų laiku, tačiau manau, kad dar bent kelias dienas būsiu Anglijoje", — pasakė jis.
  Очередь грузовиков и автомобилей на въезд в порт Дувр, Великобритания
  © REUTERS / PETER NICHOLLS
  Sunkvežimių ir lengvųjų automobilių eilė prie įvažiavimo į Doverio uostą, Britanija

  Dar vienas vairuotojas, kuris į naujus namus Didžiojoje Britanijoje atvežė 20 šunų ir šešias kates, išgelbėtas iš Bukarešto gatvių, tikėjosi grįžti į Rumuniją pas savo žmoną ir septynerių metų dukterį. Jis įstrigo Doveryje, kai Prancūzija uždarė sieną.

  "Aš surengiau žmonėms Kalėdas atgabenęs jiems naują augintinį — dabar tikiuosi, kad Britanijos ir Prancūzijos valdžia sugebės man užtikrinti mano. Aš ir mano kolega nuo sekmadienio miegojome ant galinės mūsų furgono sėdynės, ir dabar aš vėl dėviu senus drabužius, nes neturiu švarių", — papasakojo jis.

  Vairuotojas tikisi įlipti į keltą, kol turi neigiamą koronaviruso rezultatą. Anot jo, grįžimas namo bus geriausia dovana.

  Bulgarijos pilietis Niko Mirčevas keturias dienas buvo įstrigęs Doveryje, jis stovi eilėje. Tuo pačiu metu, pasak leidinio, jis neturi koronaviruso tyrimo.

  Kitas rumunų vairuotojas Florinas Albu pasakė, kad jam teko sumokėti už testą.

  "Gavau neigiamą rezultatą. Man buvo pasakyta, kad testas yra nemokamas, bet kai aš atvykau, turėjau sumokėti 150 svarų savo pinigų", — pasakė jis.

  Gruodžio 22 dieną Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos valdžios susitarė dėl vairuotojų, kuriems nustatytas neigiamas koronaviruso tyrimas, priėmimo. Šiuo metu Doverio uoste yra mobilieji greitųjų COVID-19 tyrimų centrai. Tikimasi, kad tyrimų rezultatai bus gauti per 20 minučių.

  Anksčiau pranešta apie naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos atradimą Britanijoje. Šeštadienį Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso padermė plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujoji viruso padermė, preliminariais vertinimais, gali būti 70 proc. užkrečiamesnė nei ankstesnė, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirštamumo ar didesnio sergamumo prasme.

  Naujausiais duomenimis, JK nustatyta daugiau nei 2,15 milijono užsikrėtusių koronavirusu žmonių, mirė daugiau nei 69 tūkstančiai žmonių. Londono ir kelių pietryčių Anglijos regionų gyventojams Kalėdų dieną buvo uždrausta susitikti su kitomis šeimomis. Bus galima pamatyti tik vieną pažįstamą ir tik gryname ore.

  Tegai:
  vairuotojai, Didžioji Britanija, sunkvežimis, eilės pasienyje

  Svarbiausios temos