12:59 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ginčo tema tapo 2020 metų vasario straipsnis "Aukšto rango žvalgybos valdininkas įstatymų leidėjams pareiškė, kad Rusija nori, jog Trampas būtų perrinktas"

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Teismas atmetė JAV Kongreso nario Devino Nuneso ieškinį "The Washington Post" dėl straipsnio apie "Rusijos tyrimą", sakoma teismo sprendime, praneša RIA Novosti.

  Respublikonas Nunesas 2016–2019 metais ėjo Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vadovo pareigas ir, eidamas šias pareigas, ne kartą palaikė prezidento Donaldo Trampo pusę vadinamajame "Rusijos tyrime". Ginčo tema tapo 2020 metų vasario straipsnis "Aukšto rango žvalgybos valdininkas įstatymų leidėjams pareiškė, kad Rusija nori, jog Trampas būtų perrinktas". Straipsnyje buvo teigiama, kad Trampas apie "Rusijos pirmenybes" sužinojo būtent iš Nuneso.

  Deputatas pateikė ieškinį dėl šmeižto, tačiau teisėjas patenkino laikraščio prašymą atmesti bylą. Teismas sutiko su laikraščio argumentu, kad Nunesas neįrodė (kaip to reikalauja įstatymai), jog straipsnyje esama piktų kėslų. Kadangi teisme nepaprastai sunku įrodyti piktą ketinimą, JAV teismai prieš žiniasklaidą dažniausiai žlunga.

  Specialusis prokuroras Robertas Miuleris, kuris jau valdant Trampui dvejus metus tyrė "Rusijos bylą", patvirtino JAV žvalgybos tarnybų kaltinimus Rusijai dėl kišimosi į rinkimus (Maskva tai neigia), tačiau nerado įrodymų apie Trampo "sąmokslą" su Rusija, kurio buvimą paneigia ir Kremlius, ir Baltieji rūmai.

  Tegai:
  Donaldas Trampas, Washington Post, Rusija, JAV Kongresas, JAV

  Svarbiausios temos