09:00 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat, pasak Rusijos diplomatų, Vilniuje sąmoningai pamirštama apie 1938 metų Miuncheno susitarimą

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje išreiškė apgailestavimą dėl "Lietuvos politikų bandymų savaip interpretuoti sunkius istorinės praeities etapus".

  Kaip pažymėjo Rusijos diplomatinė atstovybė, kalbama ir apie Molotovo-Ribentropo paktą, apie kurį kalbėdamas, oficialus Vilnius bando jį pateikti "beveik kaip pagrindinę Antrojo pasaulinio karo pradžios priežastį".

  Atsižvelgdami į tai, Rusijos diplomatai patarė Lietuvai prisiminti prieš tai įvykusius įvykius, ypač 1938 metų Miuncheno susitarimą.

  Ambasados ​​teigimu, tai buvo "Vakarų šalių vykdomos taikinimo politikos kulminacija". Kaip pabrėžė Rusijos diplomatai, sąmoningai slopinant šį epizodą, įvykusį prieš Antrąjį pasaulinį karą, "istorija iškraipoma".

  "Ar tai nėra bandymas nukreipti dėmesį nuo baisių nusikaltimų, įvykdytų Lietuvos teritorijoje pirmaisiais karo metais, ir ne tik nacių įsibrovėlių rankomis?" — pažymima ambasados paskyroje Twitter.

  Praėjusią savaitę Vilniuje vyko konferencija-diskusija "Lietuvos žmonių kova už valstybę ir istorinę tiesą: Molotovo-Ribentropo paktas 1939-1989-2020". Renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, buvo susijęs su 1989 metų gruodžio 24 d. įvykiais, kai buvo priimta rezoliucija, kurioje smerkiami slaptieji Molotovo-Ribentropo pakto protokolai.

  Nausėda konferencijos metu pareiškė, kad šio dokumento pasirašymo "pasekmės" dešimtmečius "Lietuvą lydėjo kaip slogus sapnas". Taip pat Lietuvos vadovas dokumentą pavadino "gėdingais susitarimais", kurie sukėlė "nenugalimą pasipriešinimo jėgą".

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuva sąmoningai iškraipo faktus ir ignoruoja istorinį kontekstą bei aktyviai propaguoja Antrojo pasaulinio karo istorijos perrašymo idėjas.

  Dar šia tema

  Nausėda padėkojo Lietuvos istorikui už "atsakymą" į Putino straipsnį
  Niurnbergo procesas: prieš 75 metus prasidėjo teismas prieš nacius
  Lietuva paragino Rusiją atsiimti įstatymo projektą dėl Molotovo-Ribentropo pakto
  RF saugumo tarnyba paaiškino neonacistinių nuotaikų Baltijos šalyse augimą
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Rusijos ambasada Lietuvoje, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos