12:16 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ispanijos gynybos ministerija buvo informuota apie incidentą, tačiau reakcijos kol kas nebuvo gauta

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Ispanijos jūrų akademijos kariūnai tradicinės moksleivių šventės metu dainavo fašistines dainas ir rodė nacių sveikinimą, apie tai liudija renginio metu padarytas vaizdo įrašas, praneša portalas "Marea" su nuoroda į turimą vaizdo įrašą.

  JAV policija
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Kalbama apie dainą "Primavera", kuri laikoma vadinamosios "Mėlynosios divizijos" (250-asis Ispanijos savanorių divizionas — Sputnik), kuri kaip Vermachto dalis kovojo prieš TSRS ir dalyvavo Leningrado blokadoje, himnu.

  Kaip praneša "Marea", vaizdo įrašas buvo padarytas dar 2018 metų lapkritį. Vaizdo įraše jauni vyrai — tiek apsirengę karine uniforma, tiek civilių drabužiais — kartu dainuoja "Primavera" per tradicinę šventę, kuri surengiama kariūnams prieš mokymus. Vaizdo įraše taip pat galima pamatyti, kaip kai kurie iš jų pakelia rankas, darydami nacių sveikinimą.

  Ispanijos gynybos ministerija buvo informuota apie vaizdo įrašo egzistavimą, tačiau reakcijos kol kas nebuvo gauta.

  Panašaus pobūdžio incidentai anksčiau jau buvo tarp kariškių. Praėjusią savaitę portalas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Ispanijos oro pajėgų oro desanto brigados kariai rodo nacių pasveikinimą skambant tam pačiam himnui. Pasak šaltinių iš Ispanijos gynybos ministerijos, trys žmonės buvo nubausti.

  Tegai:
  fašizmas, kariūnai, Ispanija

  Svarbiausios temos