02:23 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl situacijos Donbase. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra vidaus Ukrainos konflikto šalis

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad norėtų pasitraukti iš Minsko susitarimų, tačiau tai gresia sankcijų Rusijai atšaukimu.

  "Kaip ir sakiau vienoje trumpojoje spaudos konferencijoje, manau, kad negalime paprasčiausiai pasitraukti iš Minsko susitarimų. Nes europiečiai gali panaikinti sankcijas Rusijai ir atskirų Donecko ir Luhansko regionų sričių atstovams. Bet asmeniškai aš pasitraukčiau", — cituoja RIA Novosti Ukrainos lyderio pareiškimą žurnalui "Focus".

  Prezidentas mano, kad niekas nenori nutraukti karo Donbase, "išskyrus Ukrainą" ir Europos partnerius.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susijungė su Rusija po jame įvykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Rusija ne kartą patikino, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdimos nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Maskvai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

  Dar šia tema

  Puškovas pasakojo, kaip Ukraina "nepasinaudojo proga" pakelti gyvenimo lygį
  Ukraina papasakojo apie stojimo į NATO sąlygas  
  Zelenskis susidūrė su nauju Maidanu: kas bus?
  Tegai:
  Minsko susitarimai, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos