05:46 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (395)

  Ekspertai išanalizavo 24 tyrimus, kuriuose dalyvavo 54 tūkstančiai žmonių iš skirtingų žemynų. Jie palygino kraujo spaudimą ir mirštamumą, širdies priepuolius ir insultus per dešimt metų

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Žmonės, kurių kraujospūdis kairiojoje ir dešiniojoje rankoje skiriasi, dažniau patiria insultą ir infarktą. Tai teigiama straipsnyje, kurį mokslininkų grupė paskelbė žurnale "Hypertension".

  Ekspertai išanalizavo 24 tyrimus, kuriuose dalyvavo 54 tūkstančiai žmonių iš skirtingų žemynų. Jie palygino kraujo spaudimą ir mirštamumą, širdies priepuolius ir insultus per dešimt metų.

  Todėl mokslininkai nustatė, kad yra ryšys tarp kairiosios ir dešiniosios rankos kraujospūdžio skirtumo ir insulto ar širdies ir kraujagyslių ligų rizikos.

  Paaiškėjo, kad didesnis nei penkių milimetrų gyvsidabrio skirtumas leidžia prognozuoti mirštamumą nuo šių ligų, o net vieno milimetro skirtumas padidina širdies priepuolio ar insulto riziką vienu procentu. Pasak tyrimo autorių, tai gali padėti gydytojams priimti sprendimus dėl pirminės širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos.

  Jei anksčiau kairiosios ir dešiniosios rankos kraujospūdžio rodiklių ribinis skirtumas buvo 15 milimetrų gyvsidabrio, tai dabar, remiantis mokslininkų išvadomis, riba turėtų būti laikoma dešimt milimetrų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (395)

  Dar šia tema

  SAM atnaujino rekomendacijas, kaip saugiai sportuoti
  Mitybos specialistė įvardijo geriausius produktus svorio metimui
  Tegai:
  moksliniai tyrimai, mokslininkai, sveikata

  Svarbiausios temos