09:04 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šis laivas skirtas okeanografiniams, akustiniams, geofiziniams ir geologiniams stebėjimams Arkties vandenyne atlikti

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Amerikos leidinys "The Drive" parašė ilgą straipsnį apie unikalią ledui atsparią savaeigę "Šiaurės ašigalio" platformą. Autoriai akcentavo, jų nuomone, bjaurią laivo išvaizdą, tačiau skaitytojai jų nepalaikė. Apie tai pranešė RIA Novosti.

  Straipsnyje visų pirma rašoma, kad statybų pabaiga ir tokio eksperimentinio projekto užsakymas yra nepaprastai svarbus Rusijos atlikto Arkties platybių tyrimo kontekste. Neįprasta platformos išvaizda, pasak autorių, yra baugi. Nepaisant to, jie pripažįsta, kad laivo savybės padės Rusijai plėtoti naujus Arkties laukus ir atlikti mokslinius tyrimus.

  Straipsnio komentaruose "The Drive" vartotojai išsakė priešingą nuomonę apie platformos išvaizdą. Kai kuriuos dreifuojanti stotis nudžiugino, kai kurie ją palygino su mokslinės fantastikos kosminiais laivais. Daugelis pripažino, kad tokia forma reikalinga laivui ilgai dreifuoti tarp Arkties ledo.

  Iki "Šiaurės ašigalio" Rusijos mokslininkams teko įrengti tyrimų stotis ant ledkalnių. Tačiau dėl visuotinio atšilimo rasti pakankamai stiprų ledo luitą tampa vis sunkiau.

  Anksčiau RIA Novosti paskelbė filmuotą medžiagą, kuriame nufilmuotas šio laivo nuleidimas ant ledo. "Šiaurės ašigalis" yra skirtas ištisus metus atliekamiems kompleksiniams moksliniams tyrimams Arkties vandenyne.

  Tegai:
  laivas, Rusija

  Svarbiausios temos