08:35 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, pavasarį respublikoje planuojama paskiepyti apie 1,2 mln. gyventojų

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė neketinąs skiepytis nuo koronaviruso, šiuo klausimu jis save laiko "skeptiku".

  Baltarusijos lyderis liepą buvo pareiškęs, kad, pasak gydytojų, jis be simptomų, "ant kojų", persirgo koronavirusine infekcija. Kaip gruodžio viduryje prisipažino Lukašenka, jis tikisi, kad antrą kartą "infekcija" jo nepalies.

  "Aš esu iš tų skeptikų... Štai kaip žmogus — aš jau sakiau ministrui (sveikatos apsaugos — red.), jis tai patvirtino, jis yra mūsų vyresnysis, — kad aš nesiskiepysiu", — penktadienį teigė Lukašenka, kalbėdamas su Minsko vaikų infekcinių ligų klinikos komanda. Susitikimo epizodą parodė Baltarusijos televizijos kanalas ONT.

  Kaip pažymėjo valstybės vadovas, pavasarį respublikoje planuojama paskiepyti nuo koronaviruso apie 1,2 mln. žmonių. "O kiek bus — tai priklauso nuo jūsų (gydytojų — Sputnik). Gal du milijonai, priklausomai nuo to, kaip reaguos žmonės", — pridūrė Lukašenka.

  Gruodžio 21 d. Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Dmitrijus Pinevičius sakė, kad išdavė registracijos pažymėjimą Rusijos vakcinai nuo koronaviruso "Sputnik V". Pasak Pinevičiaus, masinė vakcinacija nuo COVID-19 šalyje prasidės 2021 metų sausio mėnesį.

  Iki pavasario pabaigos Baltarusijoje planuojama paskiepyti 1,2 milijono žmonių ir vėliau pasiekti 5,5 milijono paskiepytų asmenų skaičių. Remiantis oficialia statistika, šių metų balandžio 1 dieną Baltarusijoje gyveno apie 9,4 mln. žmonių.

  Dar šia tema

  Antroji vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą pasieks jau šiemet
  Aktorius Mantas Vaitiekūnas susirgo koronavirusu
  Į Lietuvą atkeliavo pirmosios COVID-19 vakcinos dozės — video
  Svarbiausios žinios apie vakciną nuo koronaviruso: poveikis ir saugumas
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos