18:57 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)

  Vienas iš buvusių premjerų teigia, kad prekybos susitarimas yra labai sveikintinas bei svarbus žingsnis kuriant naujus santykius su ES

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Buvę Didžiosios Britanijos ministrai pirmininkai, konservatorių partijos nariai Deividas Kameronas ir Tereza Mei pasveikino prekybos susitarimo su ES dėl "Brexit" sudarymą ir pasveikino vyriausybę, teigiama politikų žinutėse Twitter.

  "Gerai užbaigti sunkius metus geromis naujienomis. Prekybos susitarimas yra labai sveikintinas — ir svarbus žingsnis kuriant naujus santykius su ES kaip draugais, kaimynais ir partneriais. Sveikiname JK derybų komandą", — rašė Kameronas, ėjęs ministro pirmininko pareigas 2010–2016 metais.

  "Puiki žinia, kad JK ir ES pasiekė susitarimą dėl sąlygų, kurios suteiks verslui pasitikėjimo ir padės palaikyti prekybą. Tikiuosi, kad artimiausiomis dienomis bus pateikta daugiau informacijos", — sakė Mei, vadovavusi kabinetui nuo 2016 iki 2019 metų.

  Londono ir Briuselio derybos dėl prekybos susitarimo nuostatų po "Brexit" užtruko keletą mėnesių. Pagrindinius šalių nesutarimus sukelia žvejybos režimas: Didžioji Britanija ketina išlaikyti suverenumą daugelyje žvejybos zonų, Europa bando užtikrinti, kad kelių ES šalių žvejai išsaugotų pramoninės žvejybos šiuose regionuose teises. Terminas susitarti dėl prekybos sutarties jau yra pasibaigęs.

  Kad dokumentas įsigaliotų nuo 2021 metų sausio, jis turi būti ratifikuotas, todėl derybininkai turi mažai laiko ieškoti kompromisų.

  Jei susitarimas nepasiteisins, Didžioji Britanija ir ES atkurs visišką muitinių ir sienų kontrolę, kuri pirmaisiais 2021 metų mėnesiais gresia žlugimu prie sienų ir prekių tiekimo sutrikimais.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)

  Dar šia tema

  Ekspertas nesitiki "revoliucijos" Didžiojoje Britanijoje po "Brexit" susitarimo
  Tolimųjų reisų vairuotojai iš Rytų Europos pasisakė apie sunkią padėtį Britanijoje
  Tegai:
  Brexit, ES

  Svarbiausios temos