03:52 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot buvusios Austrijos užsienio reikalų ministerijos vadovės, pastaraisiais metais JAV pradėjo griežtesnę politiką ES atžvilgiu, nors iš esmės ji nepasikeitė

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas bus draugiškesnis Europos šalims kaip JAV prezidentas nei jo pirmtakas Donaldas Trampas, tačiau apskritai demokratas tęs respublikonų kursą. Tai pokalbyje su RIA Novosti pasakojo buvusi Austrijos užsienio reikalų ministerijos vadovė Karin Kneissl.

  Anot jos, pastaraisiais metais JAV pradėjo griežtesnę politiką ES atžvilgiu, nors iš esmės ji nepasikeitė.

  "Trampas aiškiau, tiksliau išreiškia tai, ką iki jo buvę JAV prezidentai išsakydavo švelniau. Todėl tikriausiai galima pasakyti, kad Baidenas ir vėl bus draugiškesnis formuluodamas tai, ką Trampas sakė kiečiau ir agresyviau", — sakė ji.

  Kai kurios Europos šalys tikėjosi atkurti santykius su JAV po prezidento rinkimų. Pavyzdžiui, Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas teigė, kad Berlynas tikisi produktyvaus bendradarbiavimo su Vašingtonu.

  Ministras pažymėjo, kad su JAV reikia naujo supratimo apie pasaulines "žaidimo taisykles", kovą su koronavirusu ir klimato pokyčius.

  Lapkričio 3 dieną JAV vyko prezidento rinkimai. Baidenas surinko reikiamą rinkikų kolegijos balsų skaičių, tačiau Trampas nepripažįsta rezultatų.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva perka nereikalingus ginklus JAV karinės pramonės kompleksui pamaitinti
  Generalinis štabas paskelbė apie NATO provokacijų netoli Rusijos sienų pagausėjimą
  Tegai:
  Europa, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos