15:05 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Pirmoji vakcinacija Vokietijoje oficialiai įvyko vakar Saksonijoje-Anhalte, ten buvo paskiepyta 101 metų Edith Quuzalle, tačiau tai buvo padaryta išimties tvarka — vakcinacijos kampanija oficialiai prasidėjo sekmadienį, gruodžio 27 dieną

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Vokietijoje prasidėjo masinė vakcinacija nuo koronaviruso Sars-CoV-2, pirmiausia paskiepijo senyvo amžiaus žmones ir slaugos namų darbuotojus, rašo RIA Novosti.

  Pirmoji vakcinacija Vokietijoje oficialiai įvyko vakar Saksonijoje-Anhalte, ten buvo paskiepyta 101 metų Edith Quuzalle, tačiau tai buvo padaryta išimties tvarka — vakcinacijos kampanija oficialiai prasidėjo sekmadienį, gruodžio 27 dieną.

  "Pirmoji užsikrėtusi buvo 101 metų, kitas — taip pat vyresnis nei 100 metų, tad pirmieji trys užsikrėtusieji buvo vyresni nei 100 metų... Kalbėjausi su pirmąja mūsų paskiepytąja, jai viskas gerai, ji sakė, kad net skausmo nepajuto", — "Die Welt" televizijos kanalo eteryje sakė sveikatos senatorė Dileka Kalaiči (Dilek Kalayci).

  Kalaiči lankėsi Berlyno senelių namuose, kur atliekamos vakcinacijos. Iš 97 gyventojų 90 sutiko skiepytis. Vyresni nei 80 metų piliečiai, slaugos namų gyventojai ir jų prižiūrėtojai yra pirmoji prioritetinė vakcinacijos grupė Vokietijoje.

  Skiepijama pačiuose slaugos namuose, tuo tikslu ten vyksta mobilios komandos.

  Pirmosios "Pfizer/BioNTech" vakcinos siuntos šią savaitę po registracijos Europos Sąjungoje atvyko į Vokietiją. Bendras pirmosios partijos kiekis buvo apie 100 tūkstančių dozių, iš viso iki metų pabaigos Vokietija tikisi gauti 1,3 milijono "Pfizer/BioNTech" vakcinos dozių. Masinei vakcinacijai visoje šalyje buvo sukurta daugiau nei 400 skiepijimo centrų, kurie įrengti dideliuose objektuose, tokiuose kaip seni oro uostai, parodų kompleksai, koncertų salės, uždari stadionai.

  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  © Sputnik
  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, ar Lukašenka pasiskiepys nuo koronaviruso
  Imunologas įvertino vakcinų veiksmingumą prieš naują koronaviruso mutaciją
  Santaros klinikose — pirmasis skiepas nuo koronaviruso
  Tegai:
  Vokietija, koronavirusas, vakcina

  Svarbiausios temos