14:50 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad Rusijos Federacija pasiūlė Jungtinėms Valstijoms pratęsti susitarimą ir tuo pat metu pradėti bendrą darbą rengiant naują susitarimą, kuriame būtų atsižvelgta į visus veiksnius, darančius įtaką strateginiam stabilumui

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Jungtinės Valstijos gali persvarstyti savo poziciją START-III pratęsimo klausimu dėl šalies vidaus politinės padėties, sekmadienį interviu "Rossijskaja gazeta" sakė Rusijos gynybos viceministras Aleksandras Fominas.

  "Situacija aplink START-III sutartį vystosi ne pačiu geriausiu būdu, nes iki jos galiojimo pabaigos (2021 metų vasario 5 dienos) lieka vis mažiau laiko... Dėl dabartinės politinės situacijos JAV mes neatmetame galimybės, kad amerikiečių pozicija šiuo klausimu gali pasikeisti", — sakė jis.

  Fominas priminė, kad Rusijos Federacija pasiūlė Jungtinėms Valstijoms pratęsti susitarimą ir tuo pat metu pradėti bendrą darbą rengiant naują susitarimą, kuriame būtų atsižvelgta į visus veiksnius, darančius įtaką strateginiam stabilumui.

  START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

  Šiandien START-III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  Dar šia tema

  "Klius visiems": ką slepia JAV, kalbėdamos apie "Rusijos agresiją"
  Rusijos karinių jūrų pajėgų metiniai rezultatai: "cirkonizacija" ir 40 naujų laivų
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos