06:13 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Be to, Europos valdžios institucijos netrukus gali patvirtinti naujas vakcinas nuo koronaviruso, jei jos pasirodys esančios saugios ir veiksmingos

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen tikisi, kad ES netrukus turės pakankamai koronaviruso vakcinų tiekti visai vidaus rinkai.

  "Šiandien pirmieji europiečiai skiepijami nuo COVID-19. Mane sujaudino tai, kad žmonės skiepijasi visoje ES. Nuo Madrido iki Paryžiaus, nuo Atėnų iki Rygos. Pirma, mes saugome pažeidžiamiausius (ES gyventojus). Netrukus dozių mums visiems pakaks", — rašė ji savo Twitter'yje.

  Šį sekmadienį Europos Sąjungoje prasidėjo vakcinacija nuo koronaviruso pirmąja patvirtinta "Pfizer/BioNTech" vakcina.

  Susitarimas su "Pfizer/BioNTech" apėmė 200 milijonų dozių pirkimą ES ir galimybę tiekti dar 100 milijonų. Iš viso 27 Sąjungos valstybėse gyvena apie 450 milijonų žmonių.

  Bendras vakcinos dozių skaičius bus ribotas pradiniuose etapuose ir tol, kol padidės jų gamyba, rašė EK.

  Be to, Europos valdžios institucijos netrukus gali patvirtinti naujas vakcinas nuo koronaviruso, jei jos pasirodys esančios saugios ir veiksmingos. Tačiau šiuo metu Europos vaistų agentūra turi tik vieną paraišką dėl vakcinos nuo COVID — iš "Moderna". Tikimasi, kad sprendimas dėl jos bus priimtas sausio pradžioje.

  Vaistas "Pfizer/BioNTech" turi būti palaipsniui platinamas tarp Sąjungos šalių. Europos Komisijos vadovė šeštadienį sakė, kad pirmosios siuntos buvo pristatytos į visas ES šalis.

  EK anksčiau pateikė prioritetinių populiacijų pavyzdžius pradedant skiepijimą. Daugelis ES šalių, pasak Europos Komisijos, nustatė tokias grupes. Vakcinacija pirmiausia bus siūloma sveikatos priežiūros darbuotojams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  Šarknickas: COVID-19 sergamumu pirmaujantis Lietuvoje Alytus liko už borto
  "Rospotrebnadzor" pareiškė, kad Rusijoje nėra naujos koronaviruso padermės
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, ES, Europos Komisija

  Svarbiausios temos