11:47 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Diplomatai pabrėžė, kad atsakomybė už vizas visiškai tenka Amerikai. Rusija ne kartą ragino JAV normalizuoti santykius konsulinėje ir vizų srityje

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Rusijos ambasada Vašingtone apkaltino JAV pradėjus "vizų karą" ir primetus Rusijai asmeninių vizų mainų praktiką. Atitinkamas pareiškimas buvo paskelbtas socialiniame tinkle Facebook.

  "Būtent JAV inicijavo vadinamąjį vizų karą, primetė mums asmeninių vizų mainų praktiką, kai Rusijos užsienio atstovybių darbuotojai gauna leidimus atvykti tik kartu su vizų išdavimu Amerikos darbuotojams", — sakoma ambasados pranešime.

  Diplomatai pabrėžė, kad atsakomybė už vizas visiškai tenka Amerikai. Rusija ne kartą ragino JAV visiškai normalizuoti santykius konsulinėje ir vizų srityje.

  Gruodžio 19 dieną tapo žinoma apie JAV sprendimą uždaryti savo konsulatus Rusijoje. Valstybės departamentas paaiškino, kad tokios priemonės yra susijusios su Amerikos diplomatinės atstovybės darbo optimizavimu.

  Rusijos Valstybės Dūma manė, kad generalinių konsulatų uždarymas gali būti siejamas su Amerikos valstybės departamento vadovo Maiko Pompėjaus "antirusiška karštine".

  Konsulatas Vladivostoke kovo mėnesį buvo laikinai uždarytas dėl koronaviruso pandemijos. Jekaterinburge jis ir toliau dirbo, tačiau ribotai. Jei jis bus uždarytas, vienintelis JAV diplomatinis centras Rusijoje bus ambasada Maskvoje.

  Dar šia tema

  Oliveris Stounas apkaltino JAV TSRS vaidmens Antrajame pasauliniame kare neįvertinimu
  Rusijos karinių jūrų pajėgų metiniai rezultatai: "cirkonizacija" ir 40 naujų laivų
  Tegai:
  viza, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos