18:36 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (588)

  Už balsavo 322 Kongreso nariai (kurių dauguma — demokratai), prieš — 87. Dabar panašų balsavimą turėtų surengti Senatas, kur daugumą sudaro respublikonai

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. JAV Kongreso Atstovų rūmai įveikė prezidento veto dėl 740 milijardų dolerių vertės gynybos biudžeto, įskaitant naujas sankcijas Rusijos dujotiekiui "Nord Stream-2", praneša RIA Novosti.

  Praėjusią savaitę Donaldas Trampas vetavo gynybos biudžetą, kurį patvirtino abu Kongreso rūmai. Norint jį įveikti, Atstovų rūmams prireikė dviejų trečdalių narių palaikymo, tai yra, 290 balsų.

  Už balsavo 322 Kongreso nariai (kurių dauguma — demokratai), prieš — 87. Dabar panašų balsavimą turėtų surengti Senatas, kur daugumą sudaro respublikonai.

  Trampas atsisakė pasirašyti gynybos biudžetą, pavadindamas jį "dovana" Rusijai ir Kinijai.

  Pagrindiniai prezidento teiginiai buvo susiję su straipsniais, įtrauktais į dokumentą apie karinių bazių pavadinimų keitimą (kadangi nemažai jų pavadintos karo vadų, dalyvavusių Amerikos pilietiniame kare ir kurie buvo vergų savininkai, vardais), taip pat su priemonėmis, nustatančiomis socialinių tinklų ir žiniasklaidos atsakomybę už jų skelbiamą turinį.

  Gynybos biudžetas, kuris, kaip ir tikėtasi, gali būti patvirtintas apeinant prezidento veto, jei gaus reikiamą paramą iš Kongreso, numato išplėsti sankcijas dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream", tolesnį ginklų tiekimą Ukrainai, sankcijas Turkijai už Rusijos oro gynybos sistemų S-400 tiekimą ir kitas priemones prieš Maskvą.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (588)

  Dar šia tema

  Peskovas: sankcijos "Nord Stream-2" yra akivaizdus reiderių išpuolis
  Vokietija prižada apginti "Nord Stream-2" esant Baideno administracijai
  Tegai:
  Rusija, Nord Stream-2, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos