14:42 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Išrinktojo JAV prezidento teigimu, reikia atnaujinti prioritetus gynybos srityje, kad ateityje "būtų galima geriau duoti atkirtį agresijai"

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas pareiškė, kad šalis turi pritaikyti savo gynybos prioritetus šiuolaikinėms realijoms dėl pavojaus, kuris, jo nuomone, kyla iš Rusijos ir Kinijos.

  "Mes kalbėjome apie įvairius strateginius sunkumus, su kuriais susidursime iš Rusijos ir Kinijos, ir apie reformas, kurias turime atlikti, kad reaguodami į šiuos iššūkius, būtume kuo stipresnėse pozicijose iš galimų", — pasakė jis po spaudos konferencijos su ekspertais nacionalinio saugumo srityje.

  Anot jo, reformos reiškia "prioritetų gynybos srityje atnaujinimą, kad ateityje būtų galima geriau duoti atkirtį agresijai".

  "Užuot per daug investavę į paveldėtų sistemų modernizavimą, turime diegti naujoves ir permąstyti augančias grėsmes naujose srityse, tokiose kaip virtuali erdvė", — pridūrė jis.

  Anksčiau Baidenas pareiškė apie "daugiašalio požiūrio" planus Rusijos, Irano, Kinijos ir kitų valstybių atžvilgiu. Praėjusią savaitę jis paragino nustatyti atsakingus už kibernetines atakas įvairiuose departamentuose, už kurių, kelių žiniasklaidos priemonių duomenimis ir valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus tvirtinimu, gali stovėti Rusija, nors Maskva tai paneigia.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu išreiškė nuomonę, kad Maskvai netaps sunkiau santykiuose su Vašingtonu po to, kai Džo Baideno komanda ateis į Baltuosius rūmus.

  Prezidento rinkimai vyko Jungtinėse Valstijose lapkričio 3 d., o pergalę, kurią oficialiai turi patvirtinti Kongresas sausio 6 dieną, iškovojo buvęs viceprezidentas Džo Baidenas. Dabartinis valstybės vadovas Donaldas Trampas nepripažįsta pralaimėjimo ir ketina apginti savo nuomonę teisme.

  Dar šia tema

  JAV Atstovų rūmai įveikė veto gynybos biudžetui
  JAV paskyrė 290 milijonų dolerių, kad pasipriešintų Rusijos įtakai
  Rusijos ambasada apkaltino JAV pradėjus "vizų karą"
  Tegai:
  Rusija, JAV, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos