11:40 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (70)

  Federalinė bausmių vykdymo tarnyba Maskvoje pranešė, kad atkreipė dėmesį į žurnalo "Lancet" straipsnį, pagrįstą Vokietijos "Šaritė" klinikos medžiaga, kurioje nurodyta, kad Navalnas buvo išleistas rugsėjo 20 dieną, o iki spalio 12 dienos "ligos pasekmės praėjo"

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, kalbėdamas apie hipotetinį Aleksejaus Navalno sugrįžimą į Rusiją, sakė, kad bet kuris Rusijos Federacijos pilietis gali laisvai atvykti į savo šalį. Tuo pačiu Kremliaus atstovas, FSIN reikalavimu, perdavė šį klausimą šiam skyriui. Praneša RIA Novosti.

  "Bet kuris Rusijos Federacijos pilietis gali laisvai grįžti į savo šalį, ir čia, žinoma, niekam negali būti jokių apribojimų. Kalbant apie šią konkrečią situaciją, tikriausiai teisingiau būtų kreiptis tiesiogiai į FSIN, kad pakomentuotų savo darbą", — žurnalistams sakė Peskovas.

  Federalinė bausmių vykdymo tarnyba Maskvoje pranešė, kad atkreipė dėmesį į žurnalo "Lancet" straipsnį, pagrįstą Vokietijos "Šaritė" klinikos medžiaga, kurioje nurodyta, kad Navalnas buvo išleistas rugsėjo 20 dieną, o iki spalio 12 dienos "ligos pasekmės praėjo". Šiuo klausimu jam ir jo advokatui buvo pranešta apie būtinybę atvykti į patikrinimą. Nevykdymo atveju gali būti imtasi priemonių, pranešė tarnyba.

  Aleksejaus Navalno hospitalizacija

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske, kai sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nebuvo nerasta.

  Vėliau Navalnas lėktuvu buvo pervežtas gydytis į Vokietiją. Po to Vokietijos vyriausybė su nuoroda į karo medicinos gydytojus pareiškė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga karine "Novičiok" medžiaga. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos. OPCW pranešė, kad Navalno organizme buvo rasta medžiaga, savo charakteristikomis panaši į "Novičiok", tačiau neįtraukta į draudžiamų cheminių medžiagų sąrašus.

  Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos. Oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad per mėnesį Rusija išsiuntė Vokietijai tris teisinės pagalbos prašymus dėl situacijos su Navalnu, atsakymai į juos nebuvo gauti.

  Dar Navalno hospitalizavimo dieną patikrinimus pradėjo atlikti prokuratūra ir policija. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad de facto vyksta tyrimo veiksmai dėl situacijos su Navalnu. Jei bus patvirtinta, kad yra nuodingos medžiagos, tyrimas bus pradėtas ir de jure. Pasak jo, Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Europa situacijoje su Navalnu, tačiau jai reikia informacijos iš Paryžiaus ir Berlyno.

  Berlyno "Šaritė" klinika rugsėjo 23 d. pranešė, kad Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės, jo būklė patenkinama, gydantys gydytojai neatmeta visiško pasveikimo galimybės.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (70)

  Dar šia tema

  JT Saugumo Taryba bijo Navalno klausimo, sakė nuolatinis Rusijos atstovas
  Vokietija turėtų perduoti duomenis apie Navalno bylą Rusijai, pranešė Bundestagas
  Tegai:
  Rusija, Dmitrijus Peskovas, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos