12:52 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (532)

  Europos Sąjunga mano, kad jokia trečioji šalis neturėtų nustatinėti regiono politikos, susijusios su energijos ištekliais, pažymėjo politologas Sergejus Kozlovas

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusijai ir Europai "Nord Stream-2" projektas yra ekonomiškas, todėl niekas nesutrukdys jo užbaigti, interviu Sputnik radijui sakė Sibiro vadybos instituto Politikos ir tarptautinių ryšių fakulteto dekanas Sergejus Kozlovas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad "Nord Stream-2" užbaigė kloti dujotiekio atkarpą Vokietijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

  Vamzdžiai dar turi būti pakloti Danijos vandenyse, šie darbai gali prasidėti 2021 metų sausio viduryje. Danijos valdžios institucijos davė leidimą tiesti paskutinę "Nord Stream-2" dujotiekio atkarpą.

  "Europos lyderiai yra ryžtingai nusiteikę užbaigti "Nord Stream-2" statybas. Kai kurios sankcijos bus įvestos prieš skirtingas įmones, tačiau europiečiai mano, kad jokia trečioji šalis neturėtų nustatinėti vykdomos politikos, kurią jie vykdo pas save. "Nord Stream-2" vis tiek bus baigtas. Manau, kad Rusijos ir Europos sutarimas dėl "Nord Stream-2" pirmiausia yra ekonominis projektas. Tai visgi leis išimti visas šias lazdas iš ratų ir "Nord Stream-2" bus baigtas. Žinoma, jie sutelks dėmesį į kai kuriuos kitus šaltinius. Tačiau bet kokiu atveju suskystintos dujos yra daug brangesnės nei gamtinės dujos, kurios pristatomos per vamzdžius. Todėl pagrindinis dujų šaltinis jiems bus rusiškas", — sakė jis.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, siekdamos tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Spalį Vašingtonas sustiprino ekonominius apribojimus "Nord Stream-2", išplėsdamas projektui PEESA paketo dėl Europos energetinio saugumo apsaugos veikimą. Sankcijos dabar taikomos įmonėms, teikiančioms paslaugas, įrangą ar finansavimą modernizuoti ar įrengti laivus, dirbančius projekte.

  Tuo pačiu metu, kaip pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Kristoferis Burgeris (Christofer Burger), Vokietijos vyriausybės pozicija dėl dujotiekio lieka nepakitusi. Berlynas ne kartą kritikavo ekstrateritorines sankcijas Rusijos projektui ir pabrėžė, kad tolimesni veiksmai bus derinami su partneriais Europoje.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (532)

  Dar šia tema

  Peskovas: sankcijos "Nord Stream-2" yra akivaizdus reiderių išpuolis
  Vokietija prižada apginti "Nord Stream-2" esant Baideno administracijai
  Ekspertas papasakojo apie "Nord Stream-2" kainos kilimą dėl praleistų terminų
  Tegai:
  Nord Stream-2, Rusija, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos