17:14 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Metų netektys — 2020 (57)

  Pjeras Kardenas gimė 1922 metais Italijos San Biadžijo di Kalalta komunoje ūkininkų šeimoje. Savo karjerą jis pradėjo kaip siuvėjas ir teatro dailininkas

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Prancūzijoje mirė garsus mados dizaineris Pjeras Kardenas (Pierre Cardin), pranešė "Agence France-Presse".
  Remiantis žiniasklaidos pranešimais, 98 metų dizaineris mirė Amerikos ligoninėje Paryžiaus priemiestyje.

  © Sputnik / Ilia Pitalev
  Mados dizaineris Pjeras Kardenas Maskvoje

  Pjeras Kardenas gimė 1922 metais Italijos San Biadžijo di Kalalta komunoje ūkininkų šeimoje. Savo karjerą jis pradėjo kaip siuvėjas ir teatro dailininkas.

  Nuo 1940-ųjų pabaigos jis dirbo Kristiano Dioro ateljė, po kelerių metų sukūrė savo mados namus, o vėliau ir baldų butiką Paryžiuje. Kartu su Andrė Kurežu (André Courreges) ir Paku Rabanu (Paco Rabanne) jis dalyvavo atgimstant aukštajai madai pokario Prancūzijoje.

  © AP Photo / Ng Han Guan
  Mados dizaineris Pjeras Kardenas

  Jis yra užpatentavęs daugiau nei 500 išradimų, įskaitant spalvotas kojines, aukštaaulius batus, mini sarafanus ir gėlėtus kaklaraiščius.

  "The Beatles" koncertavo su Kardeno striukėmis be apykaklių. Be to, dizaineris kūrė kostiumus ir vakarines sukneles balerinai Majai Pliseckajai, kurią jis laikė savo mūza.

  Temos:
  Metų netektys — 2020 (57)
  Tegai:
  Pjeras Kardenas

  Svarbiausios temos