13:43 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)

  Šiuo atžvilgiu jis prisiminė incidentą Solsberyje, kai 2018 metų kovo mėnesį buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija gatvėje buvo rasti be sąmonės

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu laikraščiui "Berliner Zeitung" atsakė į klausimą apie NATO narių galimybę naudoti branduolinius ginklus, atsakant į tam tikros šalies naudojamus biologinius ginklus.

  Jis negalėjo tiksliai įvertinti šios tikimybės, pažymėdamas, kad tai priklauso nuo konkretaus atvejo. Šiuo atžvilgiu Stoltenbergas prisiminė incidentą Solsberyje, kai 2018 metų kovo mėnesį buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija gatvėje buvo rasti be sąmonės.

  NATO vadovo manymu, Maskva prisidėjo prie incidento, ir priminė, kad tuomet Rusijos diplomatai buvo tiesiog išsiųsti iš kelių ES šalių.

  "Tai buvo aiškus signalas Rusijai. NATO neturi draudžiamų ginklų, tačiau mes turime daug galimybių tinkamai reaguoti", — sakė Stoltenbergas.

  Londonas mano, kad Skripaliai buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga "Novičiok", Maskva kaltinimus neigia. Be jų, nukentėjo ir britas Čarlis Roulis (Charlie Rowley) bei jo žmona Don Sterdžes (Dawn Sturgess). Pora buvo paguldyta į tą pačią ligoninę, kurioje gydėsi Skripalis. Vyras pasveiko, bet moteris mirė. Gruodžio mėnesį jos šeima pateikė ieškinį Londono aukštajam teismui dėl Rusijos neva vykdomų žmogaus teisių pažeidimų.

  Buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija, remiantis Britanijos valdžios institucijų teiginiais, buvo apnuodyti 2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje. Tai išprovokavo didelį tarptautinį skandalą. Londonas mano, kad Rusijos valstybė yra prisidėjusi prie Skripalių apnuodijimo A234 medžiaga, Maskva tai kategoriškai neigia.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę pareiškė, kad Skripalių byla byra mūsų akyse dėl to, kad trūksta kokių nors Rusijos kaltės įrodymų. Britanija nepateikė jokių dokumentų apie tyrimą ir neleido Skripaliams susisiekti su žiniasklaida.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau sakė, kad Skripalio byloje Britanijos užsienio reikalų ministerijai buvo išsiųsta apie 60 diplomatinių notų su reikalavimais suteikti Rusijai galimybę dalyvauti tyrime, taip pat su prašymu suteikti teisinę pagalbą ir pasiūlymais bendradarbiauti atliekant tyrimą, tačiau Didžiosios Britanijos valdžia į juos neatsakė.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)

  Dar šia tema

  Lenkijos specialiosios tarnybos bandė užverbuoti diplomatą ir kariškį iš Baltarusijos
  Kitais metais NATO karinės pajėgos toliau patruliuos Lietuvos oro erdvėje
  Tegai:
  branduolinis ginklas, Jensas Stoltenbergas, NATO

  Svarbiausios temos