12:27 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Gallup" išvados yra pagrįstos telefoninėmis apklausomis, atliktomis nuo gruodžio 1 iki gruodžio 17 dienos. Atrankos paklaida yra maždaug 4 procentiniai punktai esant 95 % patikimumui

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas aplenkė buvusį Amerikos lyderį Baraką Obamą ir tapo "žaviausiu reitingo" vyru. Mišelė Obama vėl yra "žaviausia" moteris, rodo 2020 metų "Gallup" tyrimas.

  2019 metais Trampas ir Obama pasidalijo "žaviausio vyro" pozicija. Obama buvo reitingo viršuje 12 kartų, Trampas šį kartą į reitingo viršūnę pateko pirmą kartą, nors anksčiau jis pateko į dešimtuką. Tada buvusio Amerikos prezidento žmona Mišelė žmona antrą kartą buvo pripažinta žavingiausia moterimi.

  Remiantis nauju tyrimu, 18 % amerikiečių teigė, kad tarp vyrų labiausiai žavisi Trampu, 15 % apklaustųjų teigė, kad žavisi Obama, 6 % — išrinktuoju prezidentu Džo Baidenu ir 3 % — geriausiu šalies infekcinių ligų specialistu Entoniu Faučiu. Dešimtuke taip pat yra žemesnį reitingą turintis popiežius Pranciškus, "Tesla" įkūrėjas Elonas Maskas, JAV senatorius Bernis Sandersas, "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, krepšininkas Lebronas Džeimsas ir Dalai Lama.

  Už Trampą balsavo 48 % respublikonų, o už Obamą — 32 % demokratų, o tai yra 9 % mažiau nei pernai.

  "Žaviausių moterų" reitinge pirmąją vietą užėmė Mišelė Obama su 10 proc., antra liko išrinkta JAV viceprezidentė Kamala Haris, trečia — pirmoji ponia Melania Tramp. Į dešimtuką patenka ir Amerikos televizijos laidų vedėja Opra Vinfri (Oprah Winfrey), Vokietijos kanclerė Angela Merkel, buvusi kandidatė į JAV prezidentus Hilari Klinton, Amerikos politikė Aleksandrija Okazijo-Kortes (Alexandria Ocasio-Cortez), Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II, JAV Aukščiausiojo Teismo teisėja Eimė Kounė Baret (Amy Coney Barrett) ir ekologijos aktyvistė Greta Thunberg.

  Tyrime taip pat pažymima, kad 21 % amerikiečių nieko neįvardijo kaip "žaviausių".

  "Gallup" išvados yra pagrįstos telefoninėmis apklausomis, atliktomis nuo gruodžio 1 iki gruodžio 17 dienos. Atrankos paklaida yra maždaug 4 procentiniai punktai esant 95 % patikimumui.

  Tegai:
  reitingas, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos