22:13 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas vakcinos "AstraZeneca" patvirtinimą pavadino fantastiška žinia ir teigė, kad siekiama paskiepyti kuo daugiau žmonių

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. JK valdžia trečiadienį patvirtino Oksfordo universiteto kartu su farmacijos kompanija "AstraZeneca" sukurtos vakcinos COVID-19 naudojimą, teigiama vyriausybės interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

  "Vyriausybė šiandien priėmė Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūros (MHRA) rekomendaciją leisti naudoti Oksfordo universiteto ir "AstraZeneca" vakciną nuo COVID-19", — sakoma pranešime.

  Sveikatos apsaugos ministras Metas Hankokas (Matt Hancock) trečiadienį žiniasklaidai patvirtino, kad gyventojų vakcinacija Oksfordo universiteto ir "AstraZeneca" sukurtu vaistu bus pradėta sausio 4 dieną. "Puiku baigti 2020 metus su tokia vilties akimirka", — Twitter parašė jis.

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas vakcinos "AstraZeneca" patvirtinimą pavadino fantastiška žinia ir teigė, kad siekiama paskiepyti kuo daugiau žmonių.

  Nacionalinė vakcinacijos programa Didžiojoje Britanijoje prasidėjo gruodžio 8 dieną, o "Pfizer-BioNTech" vakciną jau gavo daugiau nei 600 tūkst. Vakciną pirmiausia gauna pažeidžiamos piliečių grupės: slaugos namų pacientai, medicinos ir socialiniai darbuotojai, taip pat vyresni nei 80 metų žmonės. Kita vertus, nepaisant vakcinacijos pradžios, koronaviruso atvejų skaičius Jungtinėje Karalystėje auga.

  Gruodžio viduryje Didžiojoje Britanijoje buvo nustatyta nauja koronaviruso padermė. Nustatyta, kad naujoji mutacija plinta greičiau nei ankstesnis koronavirusas ir tapo dominuojančia Londone.

  Be to, beveik 20 šalių, įskaitant mažiausiai 14 ES valstybių narių, nutarė sustabdyti arba apriboti susisiekimą su Didžiąja Britanija.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1112)

  Dar šia tema

  Įvardyta leidimo "Sputnik V" vakciną naudoti Estijoje sąlyga
  Čaplinskas atskleidė "Pfizer-BioNTech" COVID-19 vakcinos sudėtį
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos